Loading Events
Zobens un Lemess 2024

Zobens un Lemess 2024

7. jūnijs 18:00 - 9. jūnijs 03:00

Pasākuma informācija

Mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess” notiks 7.- 9. jūnijā Zemgalē, Bauskas pilskalna parkā. Šogad simboliski piesātināts gads — festivāls notiks devīto reizi!

Šobrīd dalību festivālā jau ir apstiprinājušas grupas:
SAMAEL (Industrial Metal, Šveice),
THYRFING (Viking Metal, Zviedrija),
ASAGRAUM (Black Metal, Nīderlande/Norvēģija),
ŪKANOSE (Folk Metal, Lietuva),
CATALEPSIA (Doom Metal, Latvija).
(Turpinājums sekos!)

Kā jau ierasts, programmu bagātinās Senā ciema aktivitātes, lekciju telts, ugunsskulptūras utt.

BIĻETES
Šobrīd pirmās divu dienu festivāla biļetes cena ir 45 EIRO, taču turpinot programmas un grupu izziņošanu biļešu cena pakāpeniski pieaugs.
• Bērniem līdz (!) 13 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas.
• Pusaudžiem no 13 līdz 16 g. v. biļetes festivāla kasē varēs nopirkt ar 50% atlaidi.
• Pusaudžiem, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, ieeja festivāla atļauta tikai vecāku vai pieaugušo pavadībā.

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA
• Apmeklētājiem festivāla norises vieta tiks atvērta piektdien, 2024. gada 7. jūnijā pl. 15.00. Tātad arī iekārtošanās telšu pilsētiņā no pl.15.00.
• Nakšņot festivāla viesiem piedāvāsim bezmaksas telšu pilsētiņā, kas tiks iekārtota festivāla teritorijā. Lai iekļūtu telšu pilsētiņā, būs nepieciešama festivāla apmeklētāja aproce.
• Autostāvvietas: pilsētā ir pieejamas bezmaksas publiskās autostāvvietas. Būs iespēja par maksu novietot auto arī festivāla teritorijā.

DEVIŅI
Deviņi ir folklorā un kādreizējos mitoloģiskajos priekšstatos ar nozīmēm un simbolisko jaudu piesātināts skaitlis. Pērkonam deviņi dēli. Kumeļš tecēja deviņiem celiņiem un iznesa karavīru “caur deviņi zobentiņi”. Svētajam kokam deviņi zari. “Es sasitu Velnam galvu, deviņos gabalos”. Aiz deviņiem kalniem vai aiz deviņām jūriņām, arī “aiz deviņi ezeriņi” vai “kur deviņas upes tek”. Aizslēgt (ar) deviņām atslēgām, “gailim deviņi cekuliņi”, “deviņ’ kalni, deviņ’ lejas”, “pār deviņi priežu sili”, “dieviņš brauca oļu kalnu, deviņiem kumeļiem”, “manim bija raiba josta deviņiem ielokiem”, “man deviņi bāleliņi”, “es aizslēdzu dzelzu vārtus, deviņām atslēgām”.

Tiekamies devītajā festivālā “Zobens un Lemess”! Uz tikšanos Bauskas pilskalnā, draugi!

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi