Loading Events

(Noticis pasākums) Static-X [USA] Dope [USA] Rīgā!

10.09.2021 19:30
Palladium Rīga, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Rīgā uzstāsies leģendārie «Static-X» un nu-metal grupa “Dope”!

04. decembrī koncertzālē „Palladium” uzstāsies leģendārā industriālā/nu-metal grupa «Static-X». Mākslinieki beidzot dodas ilgi gaidītā turnejā pa Eiropu. Kopā ar viņiem uz skatuves kāps viņu kolēģi no Čikāgas – «Dope».

«Static-X» dziesmas ir bijušas filmās “Chucky Bride”, “Saw 3”, “Resident Evil”, “Texas Chainsaw Massacre”. “Static-X” tika izveidota 1994. gadā, kopā satiekoties Veinam Statikam un Kenam Džejam. Lai grupu noformētu pilnībā mūziķi devās uz Losandželosu. Tur viņiem pievienojās Tonijs Kamposs un Koiči Fukuda. 1998. gadā grupa noslēdza līgumu ar Warner Bros Records. 1999. gadā tika izlaists viņu debijas albums „Wisconsin Death Trip”, kas Amerikā ieguva platīna statusu. 2010. gads grupai bija kritisks. Tonijs Kamposs pameta grupu, un „Static-X” muzikālā nākotne bija zem jautājuma zīmes. Veins Statiks sāka solokarjeru un pat izdeva debijas albumu. 2014. gada 1. novembrī Veins Statics devās aizsaulē. Nāves iemesls bija trankvilizatoru pārdozēšana. Fukuda un Kamposs paziņoja par «Static-X» darbības izbeigšanu. Bet tagad viss atsācies! Savas karjeras laikā grupa ir izlaidusi sešus studijas albumus. Viņu ceļš nav bijis viegls. Komandā bija pastāvīgi strīdi un konflikti. Tikai divas dienas pirms trešā albuma ierakstīšanas grupu pamet tas līdzdibinātājs, bundzinieks, Kens Džejs. Iemesls – viņš bija neapmierināts ar jauno materiālu. Mūziķi ierakstīja «Static-X» kopā ar Džošu Frīzu no amerikāņu rokgrupas “A Perfect Circle”. Grupas albums “Shadow Zone” tika izlaists 2003. gadā, un tas izrādījās melodiskāks nekā būtu gaidīts. Tieši šīs disks pazīstams ar grupas hitiem, kā kompozīcija «The Only». Tomēr neveiksmes turpināja vajāt grupu. Ceturtā albuma «Start a War» ierakstīšanas laikā «Static-X» ģitāristam Trippam Eizenam tika izvirzīta apsūdzība par 14 gadus vecas meitenes nolaupīšanu un izvarošanu (viņš vēlāk atzina savu vainu). 2003 gadā Koiči Fukuda atgriežas «Static-X».

2018. gadā Tonijs Kampos pēkšņi paziņoja, ka atjaunos grupu sākotnējā sastāvā: Koiči Fukuda – ģitāra un Kens Džejs – bungas. 2019. gadā grupa devās jubilejas turnejā, un 2020. gadā pasauli ieraudzīja albums ar iepriekš neizdotām dziesmām, kuras bija ierakstītas kopā ar Veinu.

Latvijas faniem mūziķi ir sagatavojuši īpašu programmu un sola izpildīt savus slavenākos hitus. Basģitārists Tonijs Kampos par tūri: „Mērķis ir būt labākiem kā jebkad kopš 1999. gada un ceram to izdarīt cik labi vien varam, un atskaņot klasiskās „Static-X” dziesmas koncertā”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi