Loading Events

(Noticis pasākums) SALASPILS NOVADA SVĒTKI – 835 gadi kopš Salaspils (Holme) minēta rakstos!

04.09.2021 12:00
Salaspils Botāniskais dārzs, Salaspils, Latvija

Pasākuma informācija

? Jau pavisam drīz, 4.septembrī, Nacionālajā Botāniskajā dārzā norisināsies Salaspils novada svētki – 835 gadi kopš Salaspils (Holme) minēta rakstos!
? Pirmos arheoloģiskos izrakumus Mārtiņsalas pilī un baznīcā 1897. gadā veica vēsturnieks Antons Būholcs. Sala (no 13. gs. vidus sala saukta Holme, no 17. gs. – Mārtiņsala) atradās Daugavā starp Doles salas augšgalu un upes labo krastu. Pils Mārtiņsalā devusi latvisko Salaspils nosaukumu – pils uz salas.
? Šogad svētku programma runā pati par sevi:
12.00 Patrisha, Reiks, KATŌ, Prusax
14.00 Carnival Youth
16.00 Very Cool People kopā ar Aiju Andrejevu
18.00 Apvedceļš
20.00 Raimonds Pauls kopā ar Daumantu Kalniņu
22.00 Intars Busulis un Abonementa orķestris
? Pasākuma vadītāji: Baiba Sipeniece-Gavare, Jānis Romanovskis un Star FM DJ Egons Reiters.
? Ieeja: bezmaksas
? Svētku laikā radio Star FM tiks translēta tiešraide no Nacionālā Botāniskā dārza, dodot iespēju klausīties koncertus arī no savām mājām.
❗️Saskaņā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem ieeja pasākumā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs (Šis priekšnoteikums tiek attiecināts arī uz bērniem, tostarp tiem, kuri vēl nevar saņemt vakcināciju pret Covid-19, proti, nav sasnieguši 12 gadu vecumu) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.
Sertifikātu iespējams lejupielādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
❗️Svarīgi – Šis nosacījums attiecas uz ikvienu pasākuma apmeklētāju – arī uz bērniem. Tādējādi šādu pasākumu, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, var apmeklēt TIKAI bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid- 19 infekciju;
❗️Vakcinācijas kursam jābūt pabeigtam līdz 2021. gada 20. augustam!
❗️Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.
❗️Droši svētki – veselīgs rudens!
___________________________________________________________________________
Salaspils novada iedzīvotāji!
Mēs saprotam jūsu neapmierinātību, taču šobrīd spēkā esošais regulējums paredz, ka “Droša līmeņa” pasākumu nevar apmeklēt bērni, ja tiem nav pārslimošanas vai Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Ja noteikumi to atļautu, mēs labprāt uzņemtu pilnīgi visus, tostarp bērnus. Mēs vadāmies un rūpīgi sekojam līdzi izdotajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr.360. Pastāv iespēja, ka tiks veiktas izmaiņas saistībā ar bērnu dalību “Droša līmeņa” pasākumā līdz Salaspils novada svētku norises datumam un tādā gadījumā mēs nekavējoties informēsim Jūs, ja tiks veikti jebkādi grozījumi saistībā ar publisku pasākumu rīkošanu.
Atbildot uz jautājumu, kādēļ netiek rīkots “Daļēji droša līmeņa” pasākums, kuru būtu iespējams apmeklēt bērniem līdz 12 gadiem bez sertifikātiem, informējam, ka “Daļēji droša līmeņa” pasākumā ir jāievēro virkne ierobežojumu, kas šobrīd traucē svētku īstenošanai – šādu pasākumu apmeklēt varētu tikai 1000 cilvēku (Salaspilī dzīvo vairāk kā 22 000 iedzīvotāju), šiem 1000 cilvēkiem būtu jābūt personalizētām sēdvietām un starp sēdvietām jāievēro 2 m distance, kā arī Covid-19 PCR testi no 1.augusta būs par maksu. Līdz ar to, izskatot šos divus pasākumu veidus, kurus piedāvā Ministru kabinets, tika pieņemts lēmums par pieejamāko lielākajai sabiedrības daļai.
? Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.
Lasīt vairāk...Citi pasākumi