Loading Events
Rokoperas “Lāčplēsis” atjaunotais iestudējums Lielvārdē

(Noticis pasākums) Rokoperas “Lāčplēsis” atjaunotais iestudējums Lielvārdē

28.07.2023 22:00
Lielvārdes parks, Lielvārde, Latvija

Pasākuma informācija

Atzīmējot Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 135. gadadienu, kā arī Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas 35. gadskārtu, 28. jūlijā Lielvārdē, Andreja Pumpura dzimtajā vietā, notiks vērienīgs rokoperas “Lāčplēsis” atjaunotais iestudējums.

Eposā “Lāčplēsis” iekodēts latviešu tautas spēks, kas nodots no paaudzes paaudzē un mīt ikkatrā no mums.  Atmodas laikā šis spēks caur Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes radīto rokoperu  kļuva par tautas vienotības un pašlepnuma rosinātāju, nu pienācis laiks atgādināt par šī spēka esību arī šodien.

Uzveduma režisore Rēzija Kalniņa atklās vēl neredzētas šķautnes eposa varoņos, kas kļuvuši par mūsu tautas simboliem un pielīdzināmi mums pašiem. Ikviens no mums ir atradies savas dzīves krustcelēs, gluži kā Kangars vai Lāčplēsis, Līkcepure vai Koknesis. Reizēm klusi – kā čuksti skan Spīdolas balss, reizēm šie simboli atdzimst mūsos, caur mūsu izvēlēm.

Lāčplēša loma uzticēta dziedātājam Atim Zviedrim, kura balss tembru un diapazonu par piemērotu atzinis pats komponists. Laimdotu atveidos aktrise Ilze Ķuzule Skrastiņa, Lielvārda lomā operas solists, tenors Raimonds Bramanis, Kangars – Marts Kristians Kalniņš, Dīterihs – Atis Ieviņš, Līkcepure – aktieris Gundars Grasbergs, Koknesis – Jānis Buķelis, Ziemeļmeita – Alise Kante, Staburadze – Anmary, savukārt Teicējas lomā iejutīsies aktrise Inga Tropa. Nozīmīgas lomas izrādē atveidos a capella grupa Latvian voices un jaunākās paaudzes talanti Sarma Liede, Austra Kozuliņa, Sanita Roze, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Toms Kursītis, Artūrs Biķernieks.

Ne mazāk krāšņs arī pavadošo mūziķu sastāvs. Pie taustiņinstrumentiem pats mūzikas autors Zigmars Liepiņš, viņam līdzās Uldis Marhilēvičs. Ģitāru spēlēs Mārcis Auziņš, basa ģitāru Valters Sprūdžs, savukārt pie sitaminstrumentiem Gundars Lintiņš.

Mūziķu un aktieru sastāvu kuplinās arī Ogres novada amatiermākslas kolektīvi.

Uzveduma radošā komanda: komponists Zigmars Liepiņš, libreta autore Māra Zālīte, režisore Rēzija Kalniņa, scenogrāfe Kristīne Kutepova, kostīmu māksliniece Dana Dombrovska, horeogrāfe, režisores asistente Linda Kalniņa, video mākslinieks Artis Dzērve, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, producents Aigars Dinsbergs /Producentu grupa 7/. Idejas autors un nodrošinājums –  Ogres novada pašvaldība un Ogres novada Kultūras centrs.

Uz tikšanos 28. jūlijā plkst. 22.00 Lielvārdes parkā!

Biļetes var iegādāties šeit: bilesuparadize.lv.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi