Loading Events

(Noticis pasākums) Pirmizrāde. Mūzikls “Mežrozīte, pilsētas romance divās daļās”

20.12.2023 19:00
VEF kultūras pils, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Latvijā pirmais multimediālais džūkboks mūzikls
“Mežrozīte, pilsētas romance divās daļās” ar RAIMONDA PAULA mūziku –
PIRMIZRĀDE – 20. DECEMBRĪ
Galvenajās lomās: DINĀRA RUDĀNE un DAINIS SKUTELIS
Lomās arī Jolanta Strikaite-Lapiņa, Kārlis Rūtentāls, Anastasija Dolgoņenko un citi, kā arī jaunie mūziklu dziedātāji – aktieri: Toms Kalderauskis, Austra Elza Kozuliņa. Edvards Grieze, Maija Punka, Sarma Liede, Emīls Gilučs, dejotāji: Zane Prokofjeva, Asnate Rikse, Rolands Šteinbergs, Kārlis Kemlers un instrumentālais ansamblis Matīsa Žilinska vadībā.
(jukebox mūzikla analogs ir, piemēram, populārais mūzikls «Mamma mia!»).
Mūzikla pamatā ir populārāko Raimonda Paula hitu, t.sk. Laternu stundā, Nepārmet man, Mežrozīte, Tumši zilā, Cik klusa nakts, Undīne un daudzu citu, melodijas, ko mīlam un labi pazīstam, tās organiski integrētas dramaturģes Daces Micānes-Zālītes jaunradītā libreta vēstījumā. Melodijas, kuru melodikas burvību mēs sev atklājam atkal un atkal no jauna, krāšņā Brodvejas džeza stilistikā aranžējis jaunais, talantīgais džeza pianists, improvizators, komponists Matīss Žilinskis, kurš pats arī būs pie klavierēm izrādē instrumentālā ansambļa sastāvā. Uz skatuves esošie ansambļa mūziķi arī būs integrēti šajā stāstā.
Raimonda Paula un Edītes Pauls Vīgneres tēvs Voldemārs un vectēvs Ādolfs Pauli bija stikla pūtēji Iļģuciema stikla fabrikā. Pagājušā gs. 60. gados gandrīz visa Iļģuciema mazstāvu apbūve tika nojaukta, tās vietā uzceltas padomju laika blokmājas. Pazuda pat veselas ielas, arī mazā Nordeķu ieliņa, kur kādreiz atradās Paula vecāku māja. Bet Nordeķu parka zaļums vilina joprojām… Rīgas pilsētas ielu ritmos, tramvaja un cilvēku dzīves motīvos ievijies arī Evas un Raimonda stāsts par mīlestības alkām, par piedošanu un sievietes – mākslinieces dzīves dzīves un karjeras izaicinājumiem un izvēlēm.
Raimonda Paula mūzika
Daces Micānes-Zālītes librets
Dziesmas ar dzejnieku: J.Peters, A.Krūklis, L.Briedis, D.Dreika, D.Avotiņa vārdiem
Režisors Mārtiņš Kagainis
Muzikālais vadītājs, aranžētājs Matīss Žilinskis
Horeogrāfe Ieva Kemlere
Scenogrāfe-multimediju māksliniece Ineta Sipunova
Kostīmu māksliniece Antra Hanna Elerta, “Cinnamon”
Grima māksliniece Liāna Repule
Rotu māksliniece Inga Hermane
Gaismu mākslinieks Ivars Vācers
Projekta radošā direktore Agija Ozoliņa-Kozlovska.
Iestudējuma PATRONS Robins un Ieva HULL

Lasīt vairāk...Citi pasākumi