Loading Events
IĻĢI. Ziemassvētku koncerts

(Noticis pasākums) IĻĢI. Ziemassvētku koncerts

20.12.2023 19:00
Valmieras estrāde, Valmiera, Latvija

Pasākuma informācija

Kaladū, Totari, Olilo! Reizi gadā šie piedziedājumi top par pirmdziedājumiem. Jo dziedāti īstajā laikā. Svētku laikā. Latvieši nevienus citus gadskārtas godus nav dēvējuši par svētkiem. Ir Meteņi, Lieldienas, Miķeļi un Mārtiņi, bet tikai ziemas saulgrieži saukti par Ziemassvētkiem. Tad dainu latvietis ciemos gaida pašu Dievu, ne tikai Dieva dēlu Jāni, kā gada otrā pusē. Un tepat arī Pele ar savu bezgalīgo ceļojumu, Kaza un Vilks, danču bērni un čigāniņi.

Turpinot tradīciju, kad saules ceļš visīsākais, bet nakts visgarākā, iesim “bišu klausīties” – ieskandināsim ziemas saulgriežus un uzbursim svētku sajūtu!

Arī šogad IĻĢU skanējumu papildinās unikālās balss īpašniece Zane Šmite, bez kuras Ziemassvētku koncerts nav iedomājams.

IĻĢI šajā koncertā – Ilga Reizniece (balss, vijole), Māris Muktupāvels (balss, dūdas, kokle, akordeons), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģīga), Egons Kronbergs (ģitāra), Mārtiņš Linde (bungas, perkusijas).

“Zinu, ka ir cilvēki, kas nāk katru gadu tieši uz Ziemas saulgriežu koncertiem, tā kļuvusi par neatņemamu svētku tradīciju,” saka Ilga Reizniece, “arī mums pašiem šis gada siltākais koncerts ir īpašs. Aicinām ikgadējos klausītājus un tos, kuri nekad vēl nav bijuši šajos koncertos!”

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi