Loading Events
Lieldienu koncerts sveču gaismā ‘Stabat Mater’ L.Bokerīni & J.S.Bahs

(Noticis pasākums) Lieldienu koncerts sveču gaismā ‘Stabat Mater’ L.Bokerīni & J.S.Bahs

Pasākuma informācija

Lieldienu koncerts Lielajā Piektdienā!

“Stabat Mater dolorosa” jeb “Stāvēja māte noskumusi” ir viduslaiku kultūras pērle, reliģiska himna par Jaunavas Marijas ciešanām Jēzus Kristus krustā sišanas laikā.

Šis skumju pilnais teksts ir viens no emocionāli piesātinātākajiem darbiem pasaules kultūras vēsturē, kas atstāj nospiedumu ikkatra cilvēka sirdī. “Stabat Mater” tika radīts 13. gadsimtā, un kopš tā laika daudzi komponisti visā pasaulē ir radījuši sirsnīgi emocionālus vēstījumus, kuru pamatā ir šis katoļu lūgšanas teksts. Ir grūti iedomāties Lieldienu brīvdienas bez šīs sakrālās kompozīcijas atskaņošanas.

29. martā, Lielajā Piektdienā, jums būs iespēja dzirdēt vienu no retāk atskaņotajām “Stabat Mater” versijām, kuras autors ir itāļu komponists Luidži Bokerīni.

Virtuozais čellists un izcilais kamermūzikas meistars Bokerīni uzņēmās šī garīgā darba kompozīciju, pilnībā respektējot tā pirmavotu. Šis ir viens no slavenākajiem autora darbiem ar sarežģītu un izsmalcinātu orķestrāciju, kas opusam piešķīrusi īpašu vietu mūziķu un klausītāju vidū.

Koncertu papildinās Johana Sebastiāna Baha slavenā ārija “Erbarme dich” no “Mateja pasijas”, kā arī varenajās ērģeļu skaņās ietērptā “Pasakalja”.

Īpašo Lieldienu programmu dāvās iemīļotākie Rīgas mūziķi: viegli liriskā koloratūrsoprāna īpašniece Monta Martinsone, lieliskā čelliste Irina Viļegžaņina un viena no savas paaudzes aktīvākajām ērģelniecēm Larisa Carjkova.

Svētku koncerta atmosfēra zem Sv. Pāvila baznīcas arkām, simtiem sveču, gaismas un vizuālie efekti kopā ar brīnišķīgajām mūziķēm radīs pārsteidzošu skaistas mūzikas vakaru.

Mūziķi:
Monta Martinsone (soprāns)
Irina Viļegžaņina (čells)
Larisa Carjkova (ērģeles)

*mūziķi atrodas balkonā, pie ērģelēm
**iespējama skatuves dūmu un teātra apgaismojumu izmantošana

Vairāk informācijas: https://okoncert.lv

Lasīt vairāk...Citi pasākumi