Loading Events
“Krāsu pavasaris” Ķekavas novadpētniecības muzejā

(Noticis pasākums) “Krāsu pavasaris” Ķekavas novadpētniecības muzejā

03.02.2023 - 25.02.2023 15:00

Pasākuma informācija

Ķekavas novadpētniecības muzejā šī gada 2. februārī atklās biedrības “Latvijas Tekstilmozaīka” meistaru darbu izstādi “Krāsu pavasaris”.

Izstāde “Krāsu pavasaris” Ķekavas muzejā ir neliels biedrības meistaru atskats uz nesen radītajiem darbiem. Apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāti gan tekstilmozaīkā veidotas sienas kompozīcijas, gan praktiska pielietojuma darbi. Izstādē būs apskatāms arī meistaru kopdarbs “Veltījums Ukrainai”, kas bija eksponēts iepriekšējā izstādē VEF Kultūras pilī. To iecerēts uzdāvināt Ukrainas vēstniecībai Rīgā.

Biedrība „Latvijas Tekstilmozaīka” dibināta 2010. gadā. Galvenais tās mērķis ir apvienot kopīgai radošai darbībai Latvijas tekstilmozaīku darinātājus (amatierus un profesionāļus) un ar to saistītas organizācijas, kā arī popularizēt un veicināt šī mākslas veida attīstību mūsu valstī. 2011. gadā Latvija uzņemta EQA (Eiropas Tekstilmozaīkas asociācija) sastāvā. Tas paver plašas iespējas ne tikai panākt biedrības popularitāti ārvalstīs, bet arī radoši darboties un piedalīties Eiropas tekstilmozaīkas mākslas aktivitātēs. Par eksponētajiem darbiem starptautiskās izstādēs Francijā un Kanādā biedrība saņēmusi daudz atzinīgu vārdu par darbu radošumu, savdabību, izmantoto tehniku dažādību, kompozicionālo un sižetisko risinājumu. Vairākkārt biedrības pārstāvju darbi piedalījušies dažādās Eiropas Tekstilmozaīkas asociācijas ceļojošajās izstādēs.

Ik gadu biedrība sniedz iespēju skatīt savu jaunāko darbu klāstu festivālā “Rīgas tekstilmozaīka”. Profesionālo iemaņu papildināšanas nolūkos biedrība “Latvijas Tekstilmozaīka” rīko izglītojošus seminārus, kuros aicināti visi interesenti.

Tekstilmozaīka kā mākslas veids pēdējā laikā strauji attīstījusies. Tās popularitāte augusi tieši pēdējos 20. gados. To plaši izmanto apģērbu šūšanā, sadzīves priekšmetu un interjera objektu radīšanā, kā arī mūsdienīgos izstāžu mākslas darbos. Plašāku informāciju par Latvijas Tekstilmozaīkas biedrības projektiem un aktualitātēm var atrast mājaslapā www.latviaquilting.lv

Cerams, ka izstāde priecēs skatītāju acis un ka tā iedvesmos tos, kam patīk darboties ar adatu un audumu!

Izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā būs atvērta līdz 2023. gada 25. februārim.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi