Loading Events
Karl Jenkins ADIEMUS

(Noticis pasākums) Karl Jenkins ADIEMUS

Pasākuma informācija

2024. gada 28. aprīlī plkst.17.00 Koncertzālē AVE SOL izskanēs Velsiešu komponista Karla Dženkinsa populārais un atpazīstamais skaņdarbs “Adiemus”.

Dženkinsa radītajā darbā vibrē fascinējošs muzikāls kods, kas izraisa pārlaicīgas, netveramas sajūtas, vienlaikus saplūstot gan ar zemes vareno spēku, gan debesu ēterisko vieglumu, gan it kā liekot saklausīt zemeslodes valodu, Bābeles torni un mūsdienu pasaules daudzkrāsaino vienotību.

28. aprīļa pievakarē plkst.17.00 Koncertzālē AVE SOL šo muzikālo brīnumu izbaudīt aicina kamerkoris “Motus” (diriģenti Evija Milzarāja un Jaroslavs Poļakovs), jauniešu koris “Impulss” (diriģentes Gunita Bičule un Līva Ance Actiņa), jauktais koris “Monēta” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Feldmane, diriģente Ieva Zilauce), Ilze Inapša (klavieres), Pēteris Šlosbergs (elektriskās ērģeles), Reinis Tomiņš (sitaminstrumenti).

Skaņdarba iedvesmas avots ir evaņģēliskā un afrikāņu mūzika, bet teksts rakstīts izdomātā valodā, kam nav nekādas nozīmes. Tas ticis veidots fonētiskā bezsatura zilbju virknējumā, kas uztverams drīzāk kā instrumentāla skaņa, tomēr pašizdomāto zilbju jūklī Dženkinss neapzināti pamanījies izmantot jau eksistējošu vārdu “adiemus”, nezinādams, ka tā latīniskā nozīme ir “mēs tuvosimies”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi