Loading Events
Jauktā kora SONANTE jubilejas koncerts SAKNĪGIE 30

(Noticis pasākums) Jauktā kora SONANTE jubilejas koncerts SAKNĪGIE 30

10.05.2024 19:00
VEF kultūras pils, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

2024. gada 10. maijā plkst.19.00 VEF Kultūras pils kamerzālē izskanēs jauktā kora “Sonante” jubilejas koncerts “Skanīgie 30”.

10. maija vakarā VEF Kultūras pils kamerzālē 30 gadu jubileju atzīmēs jauktais koris “Sonante”.

Latviešu tautasdziesmas ir mūsu spēka dziesmas – katrā no tām ir kāds stāsts, ko izdzīvot, un kora “Sonante” jubilejas koncertā skanēs desmit dažādi, daudzkrāsaini stāsti – no jautrām danču dziesmām līdz skumji apcerīgām melodijām. Programmā iekļautās tautas mūzikas apdares ir ļoti daudzveidīgas – no klasiskiem salikumiem līdz džeza ritmiem, un tās veidojusi komponiste un pianiste Madara Kalniņa, īpaši šim koncertam radot pārlikumus, kuros kora dziedājums saplūdīs ar kokles, saksofona, klavieru un sitaminstrumentu skanējumu. Lielākā daļa no apdarēm rakstītas tieši korim “Sonante”, kas visbiežāk bijis šo skaņdarbu pirmatskaņotājs. Jubilejas koncertā skanēs gan pirmatskaņojumi, gan jau dzirdētas melodijas, bet koncerta noslēgumā izskanēs Madaras Kalniņas oriģinālkompozīcija “Ir atkal laiks”.

Koncertā muzicēs jauktais koris “Sonante” (mākslinieciskā vadītāja Inga Graumane, diriģente Aija Kalniņa), Madara Kalniņa (klavieres), mūzikas grupa “Trio Tresensus”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi