Loading Events
Galā koncerts «Ad Astra»

(Noticis pasākums) Galā koncerts «Ad Astra»

29.04.2023 19:00

Pasākuma informācija

Koncertā piedalīsies:
operdīva, soprāns Liene Kinča – koncerta īpašā viešņa,
jaunās, topošās operzvaignes Jāz.Vītola Mūzikas akadēmijas izcilākie Vokālās katedras maģistranti.
Pirmo reizi Latvijā – starptautiski pieprasītais diriģents Gregorijs Bukhalters (Gregory Buchalter) no ASV, kurš vadīs Jāz.Vītola Mūzikas akadēmijas simfonisko izlases orķestri.
Koncerta programma solās būt muzikāli eleganta, žanriski daudzveidīga un aizraujoša. Tajā skanēs skaistākā skatuves mūzika, kā, piemēram, Antonina Dvoržāka Nāras ārija, no operas “Nāra”, Gaetāno Doniceti Nemorīno ārija no operas “Mīlas dzēriens”, Džākomo Pučīni Toskas ārija no tāda paša nosaukuma operas, tajā draudzīgi sadzīvos gan operu un operešu mūzika, gan Brodvejas mūzikli, apliecinot, ka dažādi muzikālā teātra žanri ir viena liela mūzikas koka dažādi zari, kur katram ir sava vieta, un, ka izcilas mākslas pamatā ir talants, profesionāla attieksme un augsti kritēriji. Vairāk par programmu lasiet Operetes teātra mājas lapā.
Soprāns Liene Kinča, starptautiski augstu novērtētā latviešu operdīva, jau ilgstoši lomas iestudē pasaules prominentākajos opernamos un savā dzimtenē Latvijā viesojas reti. Turpmākās un pašreizējās Lienes radošās saistības ietver Adas/DIE FEEN un Elizabetes/TANNHÄUSER lomas Leipcigas operā, debiju Izoldes lomā operā Tristāns un Izolde Igaunijā, kā arī pēc šī koncerta atgriešanos Ženēvas mūzikas pasaulē.
Visi jaunie censoņi – topošās operzvaignes, lai gūtu iespēju piedalīties šajā Galā koncertā, ir izgājuši nopietnu profesionālu atlasi un ir atzīti par labākajiem, kuri spēj spilgti reprezentēt Latvijas vokālās skatuves mākslas nākotnes radošo potenciālu.
G.Bukhaltera radošā darbība šobrīd noris Florida Grand operā, viņš ir Dienvidfloridas simfoniskā orķestra viesdiriģents un Varnas Starptautiskā festivāla muzikālais vadītājs, Grand Strand mūzikas festivāla muzikālais vadītājs, Orlando operas un Teatro Lirico d’Europa diriģents, kā arī ilgstoši ir Metropolitan opera viesdiriģents un Vašingtonas operas Camerata mākslinieciskais vadītājs, regulāri koncertējošs vēl daudzviet citur pasaulē.
Operetes teātris šajā koncertprogrammā realizē jaunu, mākslinieciski augstvērtīgu un vērienīgu notikumu, kas ietver Gregorija Bukhaltera meistarklases Mūzikas akadēmijā un Galā koncertu, izgaismojot vokālās skatuves mākslas studentu profesionālās virsotnes.
Biļetes Biļešu paradīzē!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi