Populāri mākslinieki “Lejeniekos” izdziedās Viļa Plūdoņa dzeju koncertprogrammā “Saulrietā…”

Populāri mākslinieki “Lejeniekos” izdziedās Viļa Plūdoņa dzeju koncertprogrammā “Saulrietā…”
Koncertprogramma "Saulrietā"

Koncertprogramma "Saulrietā"

Lejenieki
Vairāk par pasākumu

20. jūlija vakarā Viļa Plūdoņa muzejs “Lejenieki” piepildīsies ne tikai ar dabas skaņām, bet arī ar populāru dziedātāju balsīm, kad, atzīmējot izcilā dzejnieka Viļa Plūdoņa 150. jubilejas gadu, izskanēs vienreizēja koncertprogramma “Saulrietā…” ar Viļa Plūdoņa dzeju, kas ietērpta latviešu komponistu melodijās.

Dzejnieka jubilejas gads Bauskas novadā tiek atzīmēts ar plašu kultūras un izglītības programmu, un koncertprogrammā “Saulrietā…” dzejas muzikālajās sajūtās dalīsies ne tikai pazīstami mākslinieki, bet ar viņiem kopā uzstāsies arī Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi. Jau iepazītas un mīļas dziesmas, kā arī mazāk pazīstamas melodijas klausītājiem būs iespējams dzirdēt Kristīnes Zadovskas, Viktorijas Ramzas, Zigfrīda Muktupāvela un Ingus Pētersona balsīs, un šo koncertu paspilgtinās skanīgie kori – Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Via Stella”, Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” un Iecavas kultūras nama jauktais koris “Iecava”. Visu dziesmu dzejas autors ir Vilis Plūdons, bet koncerta muzikālo stāstu ar savām un citu latviešu autoru melodijām veido komponists Jānis Lūsēns.

“Plūdoņa dzeja ir īpaša ar to, ka pati par sevi jau skan kā mūzika. Vārdu plūdums, fonētika, izvēlētie tēli, metaforas veido Plūdoņa neatkārtojamo stilu, ko raksturo latviskums un spēja ar vārdu palīdzību rosināt iztēli un fantāziju. Plūdoņa dzeja un visa viņa literārā darbība pieder pie latviešu literatūras klasikas stūrakmeņiem,” tā V. Plūdoņa radošo mantojumu raksturo Jānis Lūsēns. Visiem koncerta māksliniekiem Viļa Plūdoņa daiļrade un saskarsme ar to ir īpaša un to savās pārdomās uzsver arī Zigfrīds Muktupāvels: “Plūdoņa dzejas temati bieži skar cilvēka attiecības ar dabu, mīlestību, nāvi un dzīves jēgas meklējumiem, kas rezonē ar daudzām manām personiskām pieredzēm un pārdomām.”

 

Plūdoņa 150. jubilejas gadam veltītajā koncertprogrammā “Saulrietā…” piedalīsies arī instrumentālā grupa: Jānis Lūsēns (taustiņi), Evija Mundeciema (flauta), Jānis Lūsēns juniors (basa ģitāra), Harijs Gūtmanis (bungas).

Koncerta sākums ir plkst. 20.00 un ieeja koncertā bez maksas. Klausītāji aicināti piedzīvot “Lejenieku” burvību jau dienas laikā un arī pirms koncerta, jo, iegādājoties muzeja apmeklējuma biļeti, būs iespēja iepazīt arī V. Plūdoņa muzeju un tā apkārtni.

  1. gads Bauskas novadā tiek aizvadīts mūsu izcilā novadnieka Viļa Plūdoņa zīmē. Vairāk par citiem Viļa Plūdoņa 150. jubilejas pasākumiem Bauskas novadā: bauskasnovads.lv/lv/vilim-pludonim-150

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Jānis Bukšs
Komunikācijas speciālists
Bauskas Kultūras centrs

E-pasts: janis.bukss@bauskasnovads.lv
Tālrunis: +371 26980790
kultura.bauska.lv

Iesaki rakstu draugiem!