Loading Events
ZUM ZUM | mūzikls par kora dzīvi un sapņiem

(Noticis pasākums) ZUM ZUM | mūzikls par kora dzīvi un sapņiem

04.02.2024 16:00

Pasākuma informācija

“Patiesībā latviešu kori ir kaut kas patiešām neparasts: viņi dzied tā, it kā no dziedāšanas būtu atkarīga viņu dzīvība”. Tā 2017. gadā par Latvijas Radio kora albumu “Daba un dvēsele” vienā no prestižākajiem mūzikas izdevumiem Gramophone rakstīja Mārtins Kalingfords. Kormūzika tik tiešām ir latviešu tautas bagātība, mūsu identitātes neatņemama sastāvdaļa un to pierāda ne tikai koristu vēlme no visām Latvijas malām reizi piecos gados pulcēties Mežaparka Lielajā estrādē, bet arī dziedātāju ansambļu izcilie panākumi starptautiskos konkursos. Tāpēc Dziesmu svētku gadā piedāvājam pirmo mūziklu pasaulē, kas veltīts Latvijas koriem, to vērtībām un sapņiem, kā arī neremdināmajam dzinulim būt pašiem labākajiem.

Stāsta centrā ir diriģents Agris, kurš kopā ar savu kamerkori dodas pretī triumfam Pasaules labākajā koru konkursā Parīzē. Taču, kad slavens latviešu komponists nesacer solīto kora fināla dziesmu, Agris ir spiests pieņemt lēmumu, kas koristus varētu sarūgtināt. Vai koris piedzīvos savu slavas stundu Parīzē? Vai Agrim izdosies padarīt savu uzticamo kolektīvu par pasaules klases dziedātāju ansambli? Kā rast kompromisu starp komandas spēlētājiem un cilvēkiem, kuriem šķiet, ka Visums griežas tikai ap viņu sāpi? 

Jaunajā mūziklā apvienojušies divi komponisti Laura Polence un Raimonds Petrauskis, stāstu radījuši Edgars Niklasons un Annija Putniņa, dziesmu tekstus – Andris Akmentiņš un Raimonds Petrauskis. Piedalās spoža aktieru un dziedātāju buķete – Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Baiba Renerte, Annija Putniņa, Anrijs Sirmais, Elīna Ose, Emīls Kivlenieks, Elīna Bojarkina, Katō, Eduards Rediko, Elizabete Zagorska, Edvards Grieze, Austra Kozuliņa, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Artūrs Biķernieks, Sarma Liede, Markuss Rūtentāls un Rolands Meržejevskis. Uz skatuves arī spēcīgs instrumentālistu sastāvs – Raimonds Petrauskis, Ernests Mediņš, Dāvis Jurka un Jānis Rubiks.

Izrādes režisors un scenogrāfs Edgars Niklasons, horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Vokālā pedagoģe – Annija Putniņa

 

Pasākuma ilgums: Divās daļās ar starpbrīdi – 2 h 30 minūtes

 

Foto: Raitis Bērziņš

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Tukuma pilsētas Kultūras nama mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi