Loading Events
Ziemas Gaismas dārzs TREJDEVIŅI

(Noticis pasākums) Ziemas Gaismas dārzs TREJDEVIŅI

15.12.2023 - 07.01.2024 21:00

Pasākuma informācija

Piektā “Ziemas Gaismas dārza” pastaigu taka notiks 2023. gada decembrī un 2024. gada janvārī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Šoreiz pastaigas radošā komanda un Latvijas gaismu mākslinieki aicinās apmeklētājus neparastā ceļojumā pa trejdeviņām brīnumu pasaulēm – par iedvesmu gaismu instalācijām kalpos latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas, kuras savītas vienā lielā pasakainā ceļojumā, ļaus piedzīvot Saulgriežu brīnumu.

Pastaiga “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” ikvienu – gan mazu, gan lielu aizvedīs ceļojumā brīnumu pasaulē – šoreiz dosimies pazemē, cīnīsimies ar mošķiem, minēsim mīklas, klausīsimies kā Saulgriežos dzied bites, iestādīsim brīnumpupu un ieraudzīsim maģisku pasauli krāsainā pastaigā.

Jaunā “Ziemas Gaismas dārza” mājvieta – Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs ir unikāla vieta gaismu stāstu radīšanai – tā autentiskā, etnogrāfiskā un neurbanizētā vide ļauj māksliniekiem izpausties, dod iespēju tapt nebijušiem gaismu eksperimentiem un tādēļ šoreiz gaismu pastaigā gaidāmi gan mākslinieciski, gan arī tehnoloģiski pārsteigumi. “Ziemas Gaismas dārzs” Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā gaidīs ciemiņus no 2023. gada 15. decembra katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00). Ieejas maksa Ziemas Gaismas dārzā tiek noteikta dinamiski – pirmās biļetes katrā apmeklējuma laikā ir lētākas. Katrai biļetei ir noteikts ierašanās laiks, lai ļautu apmeklētājiem pilnībā izbaudīt gaismu pastaigu.

Pastaigā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, pastaigu takā darbosies Saulgriežu kafejnīca, būs pieejamas ekskursijas ar gidu. Pirmo reizi pastaigā “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” būs iespēja arī organizēt kolektīvu Saulgriežu svinēšanu ar īpašu Saulgriežu ēdienkarti. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi