Loading Events
ZIEDONIS UN MĪLESTĪBA

(Noticis pasākums) ZIEDONIS UN MĪLESTĪBA

11.05.2024 19:00
LOC Olimpiskais centrs, Liepāja, Latvija

Pasākuma informācija

Imanta Ziedoņa dzejā un epifānijās būtiska nozīme ir sievietei un mīlestībai, tādēļ par godu dzejnieka 90 gadu jubilejai tapusi mīlestības tēmai veltīta koncertprogramma, kas klausītājus priecēs  9.02 Valmierā, 29.02 Jelgavā, 7.martā (papildizrāde) Rīgā VEF,  8.martā Ogrē un 11.maijā Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē. Koncertā skanēs dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī dzejnieka spilgtākās epifānijas par mīlestību tiks iesaistītas šai stāstā.

Mīlestības stāstu izstāstīs brīnišķīgā teātra aktrise Karīna Tatarinova un trīs paaudzes spilgtākie pārstāvji: jaunais, talantīgais Uga Gundars, un Latvijā labi zināmi un iemīļoti aktieri Intars Rešetins un Ivars Puga. Dzejnieka mudināti, aktieri vaļsirdīgi atklās, ko nozīmē mīlēt un būt mīlētam. Laiks apstājas, ja valda mīlestība. Ja tās ir mazāk, tad gadi skrien… aizdomāsimies par zilajām debesīm, kastaņu lasīšanu un to, ka mīlestība neprot skaitīt.

Koncertā caur trīs paaudžu vīriešu prizmu raudzīsimies uz tēmu – mīlestība. Šo vīriešu izpausme, viņu dzīves pieredze un izpratne par to, kas ir mīlestība, tiks atklāta caur dzejas un epifāniju formu, un visam pa vidu – sieviete. Cik dažāda var būt mīlestība un cik dažādi mainās mīlestība katrā no paaudzēm! Mīlestības apjausme un nozīme, mīlestības izpausmes veidi, mīlestības jēdzieniskais dziļums. Koncertā meklēsim un atradīsim katrs pats savu atbildi uz jautājumu – kas tad ir mīlestība?

“Ar šo koncertprogrammu mēs nebaidāmies būt patiesi, jo dzeja – tā ir atkailināšanās. Un, tikai atkailinoties, tu tiec klāt kodolam, patiesumam, īstumam. Mēs nebaidāmies būt liriski, romantiski, smeldzīgi, smieklīgi, muļķīgi, jo mīlestībai ir ļoti daudz dažādu nokrāsu un stāvokļu. Šis koncerts ir kā tāds piemineklis mīlestībai caur Imantu Ziedoni,” saka idejas autors un koncerta režisors Intars Rešetins.

Uzveduma laikā ieiesim kopā Ziedoņa simpātiju pasaulē. Izjutīsim to, izdziedāsim. Parunāsim par saviem dārgumiem, noslēpumiem un iekšā skanošajām stīgām. Izkāpsim uz brīdi no laika upes, lai sajustu Dzejnieka apdziedāto Mīlestību.

“Mīlestība ir viena no svarīgākajām dzīves vērtībām, un mīlēt – tas ir darbības vārds. Mīlēsim viens otru! Tas ir pats svarīgākais starp cilvēkiem šajā pasaulē, jo mīlestība iestājas par, nevis pret kaut ko, un mēs esam par!”

biļetes; www.bilesuparadize.lv

 

9.februārī  Valmieras kultūras centrā

29.februārī  Jelgavas kultūras namā

7.martā (papildizrāde) Rīgā VEF Kultūras pilī

8.martā Ogres kultūras centrā

11.maijā Liepājas OC Rožu zālē

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi