Loading Events

(Noticis pasākums) Vokālās grupas ANIMA SOLLA 25 gadu jubilejas koncerts DZIED, MĀSIŅA, TU PRET MANI

25.11.2023 18:00

Pasākuma informācija

SA-LIDOJUMS
Ogres novada Kultūras centra vokālajai grupai ANIMA SOLLA -25

Vokālā grupa Anima Solla ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs, Pasaules Koru Olimpiādes čempions vokālo ansambļu kategorijā, 16-kārtējs dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāts.

Ansamblis 1998.gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007.gada ir Ogres novada Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncertprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī 5 kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši Anima Solla balsīm.

Šo gadu laikā ansamblī dziedājušas un savu meistarību kaldinājušas 42 dziedātājas.

Ansambļa 25.sezona ir pietiekami nopietns iemesls visām satikties kopīgā koncertā, kas vienlaikus būs arī Anima Solla salidojums – atkalsatikšanās mūzikā. Salidojuma koncertā piedalīsies 20 dažādu laiku Anima Solla’s dziedātājas, kas muzicēs septiņos dažādos sastāvos. Koncertam izvēlētas skaistākās latviešu tautasdziesmas – gan ansamblim veltītās Uģa Prauliņa, Andra Dzenīša, Andra Kontauta, Riharda Dubras, Jura Vaivoda, Sniedzes Prauliņas un Lauras Jēkabsones latviešu tautasdziesmu apdares, gan arī dažādu citu mūsdienu autoru apdares, sākot ar Andra Sējana, beidzot ar Valda Zeltkalna apdarēm.

Šis ir pirmais koncerts vokālās grupas Anima Solla jubilejas koncertu ciklā un vienīgais – Ogrē. Dažādu jaundarbu pirmatskaņojumi notiks Rīgā. Pirms koncerta Ogrē interesentiem būs iespēja iepazīties ar ansambļa vēstures un radošās darbības liecībām nelielā izstādē kultūras centra Mazās zāles foajē.

Esiet mīļi gaidīti vokālās grupas Anima Solla jubilejas koncertos Ogrē un Rīgā!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi