Loading Events
Vimbu svētki 2024

(Noticis pasākums) Vimbu svētki 2024

20.04.2024 07:30
Krasta iela, Bauska, Latvija

Pasākuma informācija

Bauska ir viena no Latvijas vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 20. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu smaržu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un citām nodarbēm Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona) notiks jau sestie “Vimbu svētki”. Šogad ar izglītojošām aktivitātēm apmeklētāji tiks aicināti pievērsties ūdens piesārņojuma un tā samazināšanas tēmai, bet uz svētku skatuves kāps mūziķis Arturs Gruzdiņš ar koncertprogrammu “Drošības festivāls”, muzikālā apvienība “Gapoljeri”, DJ Uldis Rudaks un grupa “Kautkaili”.

Kā secinājuši vides eksperti, tad Lielupes upju baseinu apgabalā labā ekoloģiskajā kvalitātē ir tikai 8% upju, tāpēc šajos svētkos kopā ar zinošiem speciālistiem tiks aplūkots, kādas sekas atstāj ūdens piesārņojums, kā tas nokļūst zivīs un ko darīt, lai ikdienā katrā mājā būtu pieejams tīrs dzeramais ūdens?

Lai pievilinātu brangāko lomu, arī šogad visagrāk, no plkst. 07:30 svētku dienu uzsāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuru skaits Mūsas upes krastos pērn sasniedza 95 copmaņus. Aicinām ņemt vērā, ka reģistrācija sacensībām notiks svētku dienā pirms starta. Lai reģistrētos, dalībniekiem līdzi jāņem derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte, kā arī personas apliecinošs dokuments (ID karte vai pase). Sadarbībā ar Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrību, Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki uz vietas varēs saņemt vienas dienas bezmaksas licenci vimbu copei, lai katram no upes būtu iespēja izvilināt astoņas vimbas. Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki aicināti iepazīties: ŠEIT

Kamēr copes entuziasti ļausies makšķerēšanas priekam, citi svētku svinētāji Mūsas upes krastā tiks gaidīti no plkst. 11:00, lai baudītu plašo svētku programmu – Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanos, izzinošas aktivitātes par ūdeņiem, radošas nodarbes, tirdziņā iegādātos mājražotāju un amatnieku sarūpētas veltes un vēl. Plkst. 11:30 jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu “Drošības festivāls” iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš un vokālā studija “Knīpas un Knauķi”, atgādinot bērniem un vecākiem par uzmanību dažādās dzīves situācijās. Plkst. 13:30 uz svētku skatuves kāps asprātīgā muzikālā apvienība “Gapoljeri”, bet plkst. 15:20 svētku dienu noslēgs nostalģiskā popa grupa “Kautkaili”. Visas dienas garumā īpašu mūzikas izlasi uz vinila platēm atskaņos DJ Uldis Rudaks, bet pasākuma runas vīra stafeti šogad pārņems raidījumu “Literatūre” un “Kultūras rondo” vadītājs un dabas draugs Gustavs Terzens.

Plkst. 15:00 ar vērtīgām balvām no svētku atbalstītāja T/C “Līga” tiks apbalvoti veiksmīgākie vimbu pievilinātāji. Katrs no laureātiem saņems arī īpašo “Vimbu svētku” statueti. Balvas jau visai tradicionāli tiks pasniegtas sešās kategorijās: I brangākā vimba, II brangākā vimba, III brangākā vimba, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks un copes pavēlniece.

Video ieskats 2023. gada svētkos: SKATIES!

Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi “Vimbu svētku” sociālo tīklu profilos – “Facebook” lapā un “Instagram” kontā, kā arī mājaslapā https://kultura.bauska.lv/.

Pasākumu organizē: Bauskas Kultūras centrs

Lasīt vairāk...Citi pasākumi