Loading Events
Viduslaiku diena Ronnenburgā

(Noticis pasākums) Viduslaiku diena Ronnenburgā

20.05.2023 09:00
Rauna, Rauna, Latvija

Pasākuma informācija

Ik gadu maija trešā sestdiena Raunā aizrit viduslaiku zīmē, kad visi kopā svinam Viduslaiku dienu Ronnenburgā. Visas dienas garumā Rauna piedzīvos pārvērtības, kļūstot par viduslaiku pilsētiņu – Ronnenburgu. Jau no paša rīta Raunas pilsdrupu torņa pakājē Imants Strads atklās gadatirgu, kur varēs iegadāties Raunas un tuvākās apkārtnes amatnieku, zemnieku, mājražotāju un citu meistaru produkciju, kā arī pavasarim tik aktuālos stādus. Mīļi gaidīti tirgus viesi -Gatartas pansionāta grupu mājas ,,Kārkli” iedzīvotāji , kuri būs darinājuši īpaši skaitu keramiku Viduslaiku dienai.

Visas dienas garumā Rauna ietērpsies Viduslaiku mētelī, aicinot visus uz viduslaiku aktivitātēm. Būs redzamas bruņinieku cīņas, aplūkojama bruņinieku nometne, precizitāti varēs izmērīt šķēpa mešanā. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās stafetēs- baļķa mešanā, bruņukrekla celšanā, vairoga cilāšanā, zobena turēšanā. Tirgus teritorijā satiksiet dzīvās skulptūras, kas būs atceļojušas no Liepājas cirka! Tāpat darbosies cirka darbnīca , kurā varēs piedalīties kā mazi, tā lieli apmeklētāji. Saka, ka tirgū sastapsiet arī viedās zāļu sievas. Pie skolas dīķa Jūs sagaidīs Baižkalna Staļļu ponijs un zirgs, kas ar prieku jūs pavizinās!

Tirgus atmosfēru kuplinās Raunas amatiermākslas kolektīvi.

Noteikti uzkāp pils tornī! Ikvienam būs pieejama fotokaste un skaisti foto, kuru paņemt par piemiņu no Raunas. Pusdienlaikā kāp tornī uz randiņu ar vēsturniekiem Edgaru un Ievu Plētieniem. Viņi jūs aizvedīs izzinošā ekskursijā pa Raunas pili.

Pēcpusdienā Raunas centrā tevi aicinās Viduslaiku dienas uzņēmēju piedāvājums- ,,Viduslaiku ķēķis.” Apvienoties vienā ķēķī – šī ideja nāk no tūrisma uzņēmēju regulārajām tikšanās reizēm, kurās vienojošais ir ne vien dažāda pieredze gastranomijas tirgū, bet arī dažādu produktu radīšana un pasniegšana viesiem. Mūsu ķēķī satiksies savstarpēji nesatikušās garšas, cilvēki un notikumi. Kā piepildot vēderus, tā ļaujot iejusties neparastā atmosfērā un izklaidēties Ronnenburgas gaumē. Drabešu muižas muzikanti rūpēsies par muzikālo atmosfēru ķēķī! Porciju skaits ierobežots.

Savukārt vakara noslēgumā pie sevis ielūgs noslēpumainais Raunas parks
Koncerts “12 stāsti vasaras vakaram” Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs.
Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Gints Smukais ar instrumentālu orģinālmūziku. Mūzika sacerēta uz akustiskās ģitāras, modernās pirkstu spēles manierē. Akustiskā mūzika sastopas ar minimāliem modernās mūzikas elementiem, komplimentējot instrumentu, radot jaunu mūzikas virzienu.
Nepieradinātais Aijas Andrejevas un Jāņa Aišpura duets noskaņu koncertā “12 stāsti vasaras vakaram” izdziedās gan pašu, gan citu autoru radītās kompozīcijas.
“12 stāsti vasaras vakaram” ir divpadsmit dziesmas no abu mūziķu repertuāra, kurām ir īpaša nozīme mākslinieku skatuves darbībā un dzīvē.
Tie ir divpadsmit muzikāli stāsti par viņu bērnību, piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem, blēņām, dzimtu, tradīcijām, mīlestību, draudzību un daudz ko citu. Uz koncertu ieejas biļetes cena: EUR 10,00, biļetes iegādājamas iepriekšpārdošanā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/116871
Gaidīsim Tevi Raunā!

Aicinām sekot līdzi jaunumiem, jo jau pavisam drīz būs pieejama detalizēta pasākuma programma.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi