Loading Events

(Noticis pasākums) VEF JAZZ CLUB | Rūtas Dūdumas kvartets/ Jazzatomy/ Miķelis Dzenuška & Uzvaras bulvāris

16.06.2022 19:00
Mežaparka Zaļais teātris, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

VEF Kultūras pils koncertcikls VEF JAZZ CLUB šovasar dosies ārpus telpām, lai tiktos ar saviem klausītājiem koncertos brīvdabā, Mežaparka Zaļajā teātrī.

Katra mēneša vidū, ceturdienas vakarā  trīs izcilu džeza mūziķu grupas pulcēsies uz Zaļā teātra skatuves, lai atskaņotu savas oriģinālprogrammas nesteidzīgā vasaras vakara gaisotnē. Tā būs kolorīta Latvijas pieredzējušāko džeza izpildītājmākslinieku parāde – 16.jūnijā klausītāji varēs baudīt tādu izcilu grupu kā  JAZZATOMY, RŪTAS DŪDUMAS KVARTETS, MIĶELIS DZENUŠKA UN “UZVARAS BULVĀRIS”sniegumu.

RŪTAS DŪDUMAS KVARTETS 

Rūta Dūduma-Ķirse (vokāls)
Jānis Ķirsis (taustiņinstrumenti)
Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti)
Jānis Rubiks (kontrabass)

Rahmaņinovs, Bernsteins, Geršvins ir tikai daži no skaņražiem, kuru radītā mūzika ļaujas jaunām interpretācijām, jaunām instrumentācijām un aranžējumiem, kā rezultātā dzimusi koncertprogramma “Rahmaninoff plays Jazz”, kas ir vēlme  transformēt akadēmisko mūziku džezā. Rahmaņova izteikti romantiskā vokālā mūzika, Bernsteina bagātīgā ritmiskā mūzika, kā arī Geršvina harmoniskā valoda ir izteiksmes līdzekļi, kas kalpo par pamatu, lai būvētu tiltu starp akadēmisko un džeza pasauli.

Veidojot aranžējumus, pats būtiskākais- tematisms netiek pazaudēts; gluži otrādi- tas tiek projicēts kā vadmotīvs, kas attīstās un pilnveidojas, izmantojot formas, instrumentācijas, un harmonijas paplašinājumus. Mūsdienīgi ritmizētos, harmonizētos aranžējumos Rūta Dūduma, Jānis Ķirsis, Jānis Rubiks, Krišjānis Bremšs veido spilgtus 20.gs mūzikas lasījumus pavisam citādā, nedzirdētā skanējumā.

JAZZATOMY

Evilena Protektore – vokāls
Artjoms Sarvi – klavieres
Roberts Martinovskis – saksofons
Jānis Rubiks – basģitāra
Krišjānis Bremšs – bungas
Miguel Andres Hernandez Giraldi – perkusijas
PM2THEAM (Dmitrijs Šaligins) – turntables

Kolektīvu «Jazzatomy» izveidoja divi mūziķi — pianists Artjoms Sarvi un dziedātāja Evilena Protektore. Mūziķi satikās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā un uzreiz saprata, ka viņu uzskatos un mūzikālo ideju redzējumā ir daudz kopīga un uzsāka savu radošo sadarbību. Jazzatomy ir kolektīvs, kur džezs satiek klasisko mūziku, elektronika satiek latīņu ritmus, viss kopā tiek izrotāts ar hiphopa un soulmūzikas elementiem, veidojot īpašu, neatkārtojamu pasauli. Grupas mūzika ir piedzīvojums gan klausītājiem, gan pašiem mūziķiem. Koncertā izskanēs Evilenas un Artjoma radīti skaņdarbi, kas tika iekļauti kolektīva debijas albumā «Colors Of Summer», kā arī kompozīcijas no grupas topošā albuma.

MIĶELIS DZENUŠKA UN “UZVARAS BULVĀRIS”

Miķelis Dzenuška (vibrofons, taustiņi)
Matīss Žilinskis (taustiņi)
Svens Vilsons (ģitāra)
Artūrs Sebris (tenora saksofons)
Reinis Puriņš (trompete)
Daniēls Pelcis (bass)
Jēkabs Zemzaris (bungas)
Uģis Upenieks (perkusijas)

Miķelis Dzenuška un “Uzvaras Bulvāris” ir funk/fusion sastāvs no Rīgas. Ansamblis radies pēc Miķeļa Dzenuškas iniciatīvas, 2021.gadā apvienojot 8 draugus un studiju biedrus, lai tiektos pēc jaunām skaņu kombinācijām un plašāka skanējuma. “Uzvaras Bulvāris” ir uzstājies festivālā “Rīgas Ritmi”, sadarbojies ar Latvijas Radio un džeza mūzikas izdevniecību “Jersika Records”.  Sastāvs iedvesmojas no septiņdesmito jazz fusion smagsvariem – Miles Davis, Chick Corea, Weather Report kā arī jaunāku laiku ansambļiem – Snarky Puppy, Jacob Mann Bigband u.c.

Koncertā tiks izpildītas kompozīcijas no albumiem “Pritonā” un “Brīvdiena”, kā arī dažādi jaundarbi.

Miķelis Dzenuška ir vibrofonists, taustiņinstrumentālists, komponists un producents, kurš pats producējis un izdevis divus albumus – “Pritonā” un “Brīvdiena”. Mūziķa sniegumu jau atzinīgi vērtējuši ierakstu kompānijas “Jersika Records” un festivāla “Rīgas Ritmi” pārstāvji, kā arī pēdējos divus gadus skaņdarbi “Fast Food” un “Sapņotājs” tika iekļauti lielākā Eiropas džeza mūzikas gadatirgus “jazzahead!” programmā.  Mūziķis saņēmis prestižo Nika Gothema godalgu par sasniegumiem mūzikā, kā arī sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Arni Medni, Edavārdiem un “Nova Koma”, kā arī Latvijas Radio bigbendu.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi