Loading Events

(Noticis pasākums) VEF JAZZ CLUB | RIHARDS LĪBIETIS Orchestra | DIXIELAND SAPŅU KOMANDA | RAIMONDA MACATA kvintets

14.07.2022 19:00

Pasākuma informācija

14. jūlija vakarā, plkst. 19:00, Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā pulcēsies trīs Latvijas vadošo džeza mūziķu apvienības, lai atskaņotu savas oriģinālprogrammas nesteidzīgā vasaras vakara gaisotnē. Koncertā klausītāji varēs baudīt tādu izcilu grupu kā RIHARDS LĪBIETIS ORCHESTRA, RAIMONDA MACATA KVINTETS un DIKSILENDS “SAPŅU KOMANDA ” sniegumu.

Rihards Lībietis Orchestra ir kvintets, kas izpilda instrumentālu, dinamisku pasaules mūziku, tajā sapludinot dažādas ietekmes no Āfrikas, Tuvo Austrumu un Latvijas tautas mūzikas, iedvesmojoties no blūza un džeza skanējuma. Grupas aizrautīgais sniegums, izpildītās mūzikas emocionalitāte, ritmiskums un
melodiskums koncertos rada enerģijas pilnu atmosfēru. Kvinteta pirmsākumi meklējami 2015. gadā, un kopš tā izveidošanās, mūziķi ir izdevuši 4 atzinīgi novērtētus albumus.

 “Šī programma būtībā ir par to, ka pilnīga vienatnība īsti nav iespējama – mūs neizbēgami ietekmē pat mazākās un neiedomājamākās apstākļu sakritības un notikumi. Jo īpaši tas jūtams mūzikā, kur vienā veselumā savijas visdažādākās ietekmes no katra pasaules nostūra muzikālajām tradīcijām. Ir būtiski neaizmirst saknes, no kurām nākam, un tai pat laikā mācīties un gūt vērtīgus iespaidus no dažādo kultūras telpu mijiedarbības, kas izskan arī mūsu izpildījumā.”Par jauno koncertprogrammu “ĀRPUS TEPAT” stāsta Rihards Lībietis.

Klausies te.

“Elegance, melodiskums un niansētas emocijas” – komponists Raimonds Macats savā kvintetā apvienojis pieredzējušus ritmiskās mūzikas profesionāļus – Kārli Vanagu, Juri Kristonu, Oskaru Sproģi un Arti Orubu. Grupas albums “Raimonds Macats 5tets” ir godalgots ar “Zelta Mikrofonu”, koncertā “Ziemeļblāzmas”parkā programma tiks papildināta ar jauniem skaņdarbiem un improvizāciju, dodot iespēju atklāt katra mūziķa īpašo muzikālo rokrakstu.

Klausies te.

14. jūlija koncertā, klausītājiem būs iespēja veldzēties arī Diksilenda “SAPŅU KOMANDA” radītajā mūzikā. Inetresanti, ka grupa apvienojusies pēc tam, kad spēlfilmas ”Sapņu komanda 1935” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs, kura lielisko veikumu iespējams dzirdēt filmā un, kas turpina priecēt klausītājus, veidojot aizvien jaunas programmas.

Klausies te.

 “Sapņu komanda” ir uzstājusies labākajos Latvijas džeza festivālos, regulāri koncertē gan publiskos, gan korporatīvos pasākums, kā arī Rīgas un Latvijas džeza klubos. Kopā ar viņiem dažādās programmās uzstājas dziedātāji Kristīne Prauliņa, Nauris Puntulis, Normunds Rutulis kā arī vokālā grupa “Neaizmirstulītes”, radot krāsainu un dinamisku priekšnesumu. Diksilends ieskaņojis arī savu pirmo CD “Sonny Boy”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi