Loading Events
Vasaras saulgriežu vakars Mežotnē

Vasaras saulgriežu vakars Mežotnē

21. jūnijs plkst. 19:00
Mazā Mežotnes pils, Mežotne, Latvija

Pasākuma informācija

21. jūnijā Lielupes krastā Vaska fonda rīkotajā koncertā «Vasaras saulgriežu vakars Mežotnē» muzicēs kvartets «RIX» un jaunā operdziedātāja Brigita Čirkše (soprāns). Koncerta programmā iekļauts skaņdarbs , kas tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu – komponistes Selgas Mences tautas dziesmu apdares «Visa bija Jāņu zāle» balsij un klavieru kvartetam -, Ludviga van Bethovena Klavieru kvartets Nr. 1 Mi bemol mažorā, kā arī franču komponista Kamila Sensānsa Klavieru kvartets op. 41.

Pētera Vaska fonds allaž publiku iepazīstina ar jaunajiem talantiem, un šogad tā būs topošā operdziedātāja Brigita Čirkše. Pašreiz viņa apgūst vokālo mākslu Florences Konservatorijā (Conservatorio Luigi Cherubini Firenze) un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, kā arī piedalās divās Latvijas Nacionālās operas izrādēs – Franča Lehāra operetes «Jautrā atraitne» iestudējumā un Jāņa Lūsēna «Putnu operas» atjaunotajā iestudējumā.

«RIX» klavieru kvartets dibināts 1993. gadā, kad altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un vijolnieks Sandis Šteinbergs satikās pianista, profesora Jāņa Maļecka kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kvarteta dalībnieki pāris reižu gadā satiekas Rīgā, lai iestudētu, atskaņotu un ierakstītu koncertprogrammas. 2015.gadā kvartets «RIX» prezentēja Pētera Vaska mūziku prestižajā «Phillips Collection» koncertsērijā Vašingtonā.

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi