Loading Events

(Noticis pasākums) Valters Pūce un Dainis Tenis / Radīts Latvijā

19.11.2023 19:00
Lielā ģilde, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Valters Pūce, čells
Dainis Tenis, klavieres
Rīgas Doma zēnu koris
Diriģents Mārtiņš Klišāns

Čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis 19. novembrī Lielajā ģildē ar emocionālu koncertu noslēgs savu Latvijas tūri, piedaloties Rīgas Doma zēnu korim diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Patriotiskās nedēļas noskaņās tiks izpildīta atbilstoša mūzika no koncertprogrammām “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības!”.

Klausītāji varēs izbaudīt Latvijas dižāko komponistu skaņdarbu aranžējumus, kā arī pasaules populārās un klasiskās mūzikas pērles čella, klavieru un zēnu kora skanējumā. Tās ļaus gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas konkrēto darbu oriģinālversijas un saklausīt tajos vēl nedzirdētas muzikālās nokrāsas.

Svētku koncertprogrammā būs iekļauta Mārtiņa Brauna dziesma “Dvēselīte”, Zigmara Liepiņa “Kvazimodo dziedājums”, Ulda Marhilēviča “Lūgums”, Raimonda Macata “Ziemeļvējā”, Imanta Kalniņa “Apvij rokas”, Valta Pūces “Balāde no izrādes “Šveiks””,  Raimonda Paula “Kerijas dziesma”, Ludoviko Einaudi “Una Mattina”, Kamila Sensānsa un Pētera Čaikovska “White Swan and Black Swan” un vēl citas labi zināmas un laika pārbaudi izturējušas kompozīcijas.

“Ar Daini un Rīgas Doma zēnu kori sniedzām daudzus un  neaizmirstamus koncertus Latvijas labākajās koncertzālēs un beidzot ir īstais laiks noslēdzošajam koncertam Rīgā,” saka Valters Pūce. “Šis koncerts norisināsies mums ļoti īpašā vietā, jo tieši Lielā ģilde šķiet vispiemērotākā vieta mūzikai, ko izpildīsim.”

“Šī programma man ir īpaši tuva, jo jau ar pirmajām taktīm koncertos jūtama stipra saikne ar klausītājiem zālē – kāds klusi dungo līdzi, kāds šūpojas līdzi ritmā, bet kāds jau iejuties, piemēram, Kvazimodo tēlā,” stāsta Dainis Tenis. “Miers, līksme, prieks, bēdas – to visu var sajust ar stāstu un atmiņu palīdzību. Katrs to koncertos izdzīvo no jauna, klausoties sen dzirdētas un iemīļotas melodijas. Atskaņojot Latvijas komponistu skaistāko dziesmu aranžējumus čellam un klavierēm mēs ar Valteru vēl vienu reizi izveidosim spēcīgu stāstu par sevi, par citiem un par mūsu kopīgo dzimteni Latviju!”

Koncerta sākums pulksten 19.00, biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi