Loading Events

(Noticis pasākums) Valsts svētku koncerts/ Raimonds Tiguls un Rīgas Doma Zēnu Koris – RĪTA UN VAKARA DZIESMAS

17.11.2023 19:00
Aizkraukles kultūras centrs, Aizkraukle, Latvija

Pasākuma informācija

Valsts svētku priekšvakarā, Aizkraukles kultūras centrā izskanēs īpašs komponista Raimonda Tigula dziesmu koncerts “Rīta un Vakara dziesmas”.

Koncertā “Rīta un vakara dziesmas” uzstāsies komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu kori Mārtiņa Klišāna vadībā. Programmā iekļauti gan jauni skaņdarbi, gan tautā jau iemīļotas un Dziesmu svētkos izskanējušas komponista dziesmas kā “Lec, Saulīte” un “Dod, Dieviņi”.

“Šī programma man ir īpaša, jo savus pirmos soļus mūzikā sāku dziedot zēnu korī. Nedaudz bērnības atmiņu un saviļņojums, dzirdot savas dziesmas, izpildām mūsu Rīgas Doma zēnu korim, ” atklāj komponists Raimonds Tiguls.

“Noskaņa, emocija, iedvesma, miers un harmonija. Komponists un lieliski izpildītāji, kuri neprasa komentārus. Mūzika, kas uzrunā jūs no Dziesmu svētku estrādes un koncertzālēm visā pasaulē. Skanējums, kas raksturīgs vienīgi Rīgas Doma zēnu korim”, par projektu saka kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns.

Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā un pirms 30 gadiem, izveidojoties Rīgas Doma kora skolai, ir Jāņa Erenštreita vadītā Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu kora tradīciju turpinātājs. Kopš 1998. gada kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Klišāns. Koris ir viens no visaktīvāk koncertējošiem kolektīviem. 2001. gadā tas tika novērtēts ar Lielo Mūzikas balvu. Pēc tam vairākas reizes ticis nominēts šim augstajam mūzikas novērtējumam, kā arī mūzikas ierakstu Gada balvai, ko saņēmis par kopprojektu ar Uģi Prauliņu. Jau turpat divus gadu desmitus koris aktīvi iesaistīts vairākos Latvijas Nacionālās operas iestudējumos, piedalījies dramatisko teātru un pat baleta izrāžu muzikālajā noformējumā. Pēdējā desmitgadē koris uzstājies daudzās pasaules koncertzālēs, t.sk. Alberhollā Londonā un labākajās Japānas koncertzālēs, sniedzis koncertus bijušajam ASV prezidentam Barakam Obamam un viņa 400 viesiem Baltajā namā, Lietuvas un Somijas valstu prezidentiem Viļņā un Helsinkos.

Raimonds Tiguls – komponists un producents. Saņēmis vairākas Mūzikas ierakstu Gada balvas. Viņa skaņdarbus “Lec, saulīte” un Dod, Dieviņi” ir  iemīļojuši gan Dziesmu svētku dziedātāji, gan klausītāji. Raimonda kora mūzika, pateicoties sadarbībai ar ASV izdevēju E.C.Schirmer/Galaxy, plaši skan pasaulē – gan prestižajā Kārnegija zālē Ņujorkā, gan Seulas Mākslas centrā Korejas Nacionālā kora izpildījumā.

Raimonds Tiguls ir koncertu “Tiguļkalns” veidotājs, tie ir izveidojušies par skaistu tradīciju un kopābūšanu ar Raimonda mūzikas cienītājiem no visas Latvijas.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi