Loading Events
Valsts svētku koncerts Auces pilsētas kultūras namā

(Noticis pasākums) Valsts svētku koncerts Auces pilsētas kultūras namā

17.11.2023 19:00

Pasākuma informācija

17. novembrī plkst. 19.00 Auces pilsētas kultūras namā notiks VALSTS SVĒTKU KONCERTS.

Visiem tuvas un labi zināmas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmas izdziedās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA. Kopā ar Aleksandru muzicēs džeza pianists un ērģelnieks Atis ANDERSONS, saksofonists Roberts MARTINI un sitaminstrumentālists Reinis ZARIŅŠ.

Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmas Raimonda Paula, Kārļa Auzāna un mūziķu pašu oriģinālaranžijās.

Par mūziķiem:

Aleksandra ŠPICBERGA. Spilgta un daudzpusīga dziedātāja, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Izdoti trīs soloalbumi. Šogad augstu skatītāju un mūzikas kritiķu vērtējumu guvis Aleksandras sniegums koncertuzvedumos “Nestāstot” un “Laiks. Tu. Lūgšana”, kā arī solo dziedājums Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

Atis ANDERSONS. Atis pamatoti tiek saukts par Hamonda ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Pianists un komponists savas gaitas džeza mūzikā aizsācis Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguvis bakalaura grādu London College of Music (University of West London), 2017. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru. Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās. Ata Andersona vārds pērn izskanējis īpaši plaši saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši Hamonda ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām. Albums nominēts Zelta Mikrofonam kategorijā “Džeza vai fanka mūzikas albums”.

Roberts MARTINI. ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes saksofonistiem Latvijā. Vadošais 1. alta saksofonists Jelgavas Bigbendā, 1. tenora saksofonists Orķestrī “Rīga” un tenora saksofonists kvartetā “ATOMOS”. Sadarbojies ar dažādiem mūzikas kolektīviem: Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Radio Bigbends, Very Cool People, The Sound Poets, Jazzatomy, rokenrola grupa “Keksi”, City Jazz Big Band, Ventspils Big Band, un daudziem citiem, kā arī ar starptautiskiem solo māksliniekiem un grupu sastāviem. Pēdējos divos gados Roberts Martini pierādījis sevi kā izcilu bigbenda vadītāju kopā ar orķestri “Rīga”.

Reinis ZARIŅŠ. Viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem Baltijā. Vairākkārtējs starptautisku džeza situminstrumentālistu konkursu laureāts. Absolvējis Tāļa Gžibovska klasi Rīgas Doma Kora skolā, spēlēs prasmi attīstījis studijās Londonā.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi