Loading Events
Valsts svētki Dobelē

(Noticis pasākums) Valsts svētki Dobelē

18.11.2019 12:00

Pasākuma informācija

18.novembrī Dobelē atzīmēs Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu!

JAUNĀ SIMTGADE

2019.gada 18.novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu un ieiešanu otrajā simtgadē, Dobelē norisināsies vairāki svētku pasākumi.

Rīta pusē, plkst. 12.00pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, norisināsies svinīgs brīdis un ziedu nolikšana kopā ar Dobeles pilsētas kultūras nama amatiermākslas kolektīviem (pasākums bez maksas).

Pa dienu, plkst. 15.00Dobeles Mūzikas skolas koncertzālē “Zinta”, notiks Dobeles novada pašvaldības augstāko apbalvojumu – Goda rakstu vai Goda zīmju – pasniegšanas ceremonija; pasākumā uzstāsies čelliste Madara Fogelmane, vadīs Dailes teātra aktieris Mārtiņš Upenieks (ieeja pasākumā ar ieejas kartēm).

Vakarā, plkst. 17.30Dobeles pilsētas kultūras namā, varēs baudīt VSIA “Latvijas koncerti” veidoto svētku koncertu, kurā “Sinfonieta Rīga”, diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā, atskaņos J.Mediņa, E.Dārziņa, R.Karlsona un daudzu citu komponistu skaņdarbus (ieeja pasākumā ar ieejas kartēm).

Vakara kulminācijā, plkst. 21.00, no Bērzes upes promenādes, būs skatāms svētku salūts (pasākums bez maksas).

VARONĪBAS ZĪMĒ

Katram simtgades svinību gadam dots savs atslēgas vārds, atceroties notikumus pirms 100 gadiem, kas bija nozīmīgi neatkarīgas valsts dibināšanai un pastāvēšanai. 2019.gada atslēga ir varonība, jo Latvijas Republika tika dibināta Baltijas landesvēra un lielinieku karaspēka ielenkumā un 1919.gadā izcīnīja savas Brīvības cīņas [no LV100 tīmekļa vietnes]. Valsts svētku pasākumos Dobelē tiks godināti un cildināti ne tikai valsts brīvības sargi un valsts aizstāvji, bet arī ikdienas varoņi mūsdienu Latvijā, kuri ar saviem darbiem, zināšanām, idejām un degsmi veido mūsu Latviju un ik dienas paveic lielāku vai mazāku varoņdarbu.

 

Ieejas kartes uz pasākumiem izņemamas Dobeles pilsētas kultūras nama “Biļešu paradīze” kasē. Viena persona nevar izņemt vairāk par divām ieejas kartēm.

Ieejas kartes pieejamas no 31.oktobra.

Informējam, ka ieejas kartes uz Dobeles novada pašvaldības augstāko apbalvojumu – Goda rakstu vai Goda zīmju – pasniegšanas ceremoniju un VSIA “Latvijas koncerti” veidoto svētku koncertu vairāk nav pieejams!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi