Loading Events
V Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē – džeza transformācijas | Kā gaismas stars…

(Noticis pasākums) V Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē – džeza transformācijas | Kā gaismas stars…

09.08.2023 19:00
Ikšķiles Tautas nams, Ikšķile, Latvija

Pasākuma informācija

Jaunā džeza dziedātāja EDĪTE ŠTRAUSA un pianists MATĪSS ŽILINSKIS

Pirmo reizi festivāla ietvaros būs iespēja iepazīt daudzšķautņaino džeza mūzikas pasauli, kā arī jaunos un dedzīgos šī mūzikas žanra profesionāļus. Koncertā, kura muzikālo kodolu veidos džeza dziedātāja Edīte Štrausa un pianists Matīss Žilinskis, tiks atskaņotas Raimonda Paula, Ģederta Ramana, Ulda Stabulnieka, Gunāra Rozenberga kompozīcijas džeza noskaņās, džeza improvizācijas par skaistu operešu un mūziklu tēmām. Kā arī džeza stilistikā ieturētas parafrāzes par Matīsa Žilinska vecvectēva, izcilā melodiķa Arvīda Žilinska, kā arī slavenu operešu komponistu muzikālajām tēmām. Izskanēs arī dziedātājas oriģinālkompozīcija ”Mans gaismas ceļš”, kas tapusi apgūstot vokālās prasmes Itālijā.

Šis koncerts solās būt tikpat niansēts un juteklisks kā pasaules klausītāju mīlestību iekarojušais džezs, kas ir mūsdienīgs un sajūtas transformējošs mūzikas stils.

Pavadošajā instrumentālajā grupā muzicēs Jānis Pastars (ģitāra), Artūrs Sebris (saksofons), Rihards Jakuško (perkusijas) un Pēteris Liepiņš (kontrabass).

Lasīt vairāk...Citi pasākumi