Loading Events
Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncerts

(Noticis pasākums) Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncerts

25.12.2023 20:00

Pasākuma informācija

«Vēl mirkli padomā par mani…»

Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncertprogramma

 

Tuvojoties šā gada Ziemassvētkiem, komponists Uldis Marhilevičs un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa aicina uz īpašu programmu “Vēl mirkli padomā par mani”. «Koncerta sākumdaļā ieskandināsim gaidāmo dzejnieces Broņislavas Martuževas simtgadi, ļaujot klausītājiem ielūkoties dziesmu ciklā, kas veltīts dzejniecei un izbaudot arī Broņislavas Martuževas dzeju Ditas lasījumā. Pēc tam būs atskats uz jau zināmākām Ziemassvētku dziesmām, kas tapušas dažādos manas daiļrades posmos un šoreiz izskanēs jaunās aranžijās – «Liesmiņa», «Iedomājies» u.c. Protams, neizpaliks arī zināmi pasaules Ziemassvētku korāļi, kuriem klausītāji varēs pievienoties,» gaidāmo koncertu programmu ieskicē Uldis Marhilevičs.

 

Savukārt Dita Lūriņa par koncerta programmas pirmo daļu piebilst: «Kad man jādomā par Broņislavu, tad sajūtu, ka domāju par stipru cilvēku, kaut arī var teikt, ka pieminu cilvēku, kura it kā nebija, jo karš un padomju vara piespieda jauno meiteni slēpties pagrīdē – savās mājās zem grīdas dēļiem, tad izsūtījums, atgriežoties Latvijā – aizliegums publicēties, pirmās publikācijas zem sveša vārda… Un tomēr tik stipra un nesalauzta balss, tik drosmīgs un nepiekāpīgs gars, tik daudz mīlestības. Šķiet, tieši tā mums šobrīd, šajā vētru un satricinājumu pilnajā pasaulē, pietrūkst – vienas drošas un stipras mīlestības pilnas balss. Tādēļ aicinu sajust, kā Broņislavas dzeja atskan Ulda Marhileviča melodijās, kā tā atbalsojas manā – aktrises Ditas Lūriņas – balsī.»

 

* * *

 

Vēl mirkli padomā par mani,

Pirms pulksteņi sit divpadsmit.

Sāk gaisus ietrīcināt zvani.

Šai mirklī padomā par mani.

 

«Uz tikšanos pirmajos Ziemassvētkos Ogres Romas Katoļu baznīcā un otrajos Ziemassvētkos VEF Kultūras pilī , lai mirkli padomātu, lai mirkli apstātos, satiktos un piedzīvotu mirkli – piedzīvotu  svētkus!» aicina Dita Lūriņa un Uldis Marhilevičs.

 

Koncertos piedalīsies mūziķu grupa Ulda Marhileviča vadībā: Dzintars Beitāns (vijole), Modris Laizāns (basģitāra), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti), Zane Biķe (vokāls), Jānis Kalniņš (ģitāra), pie klavierēm – Uldis Marhilevičs.

 

Vairāk informācijas: +371 29131458

Lasīt vairāk...Citi pasākumi