Loading Events
Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā

Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā

23. jūnijs plkst. 20:00
Dzegužkalns, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Līgo dienu un Jāņu nakti pavisam noteikti var dēvēt par latviešu tautas lielākajiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem, kurus svin visas paaudzes – lieli un mazi, veci un jauni. Svētki ierasti tiek svinēti pēc pagānu paražām, kas jau no laika gala bijušas ar nelielu mistikas, rotaļu un burvestību devu.

Dzegužkalns ir augstākais Rīgas kalns un tradicionāli senākā Jāņu tradīciju vieta, kura vēsturiski minēta jau 18. gadsimtā kā iemīļota rīdzinieku līgošanas vieta. Pasākumā piedāvājam senās svētku tradīcijas: vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu. Īpaša vieta Dzegužkalnā tiek ierādīta Jāņuguns iedegšanas rituālam, latviešu rotaļām un dančiem. Pasākums tiek veidots kā vienots uzvedums.

Pasākumu vadītāji – Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors aktīvi iesaista publiku dažādās svētku norisēs, līdz ar to katram ir iespēja līdzdarboties.

Pasākumā piedāvājam daudzveidīgu Jāņu programmu, kurā latviešu tradicionāla mūzika skan dažādu populāru folkloras, postfolkloras grupu un izpildītāju aranžējumos. Svētkos piedalās Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”, postfolkloras grupa “Iļģi” un “Rīgas danču klubs”, jaunfolka grupa “Jaunais Jāņu orķestris”, muzikālā apvienība “Rahu the Fool” un kapela “Karikste”.

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi