Loading Events
Svētku koncerts SAULES PIELIJUŠI

(Noticis pasākums) Svētku koncerts SAULES PIELIJUŠI

11.11.2023 15:00

Pasākuma informācija

Liepājas radošie kolektīvi aicina liepājniekus un pilsētas viesus turpinoši kopā būt un kopā just XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku gaisotnē koncertā “Saules pielijuši”.

Skatītāji aicināti ierasties jau no pulksten 14:30 uz koncerta muzikālo ieskaņu – 1.stāva izstāžu galerijā sagaidīs pūtēju orķestris, bet Lielajā zālē ar teatrāli-muzikālu uzvedumu svētku noskaņu radīs folkloras kopas un teātri. Svētku koncerts sāksies pulksten 15:00 Lielajā zālē.

“Visa sākums ir mazs gaismas puteklītis, kas caur dziesmu un tradīciju attīstās un aug arvien lielāks, pārtopot visaptverošā Saules gaismā, Gaismas puteklis par Sauli aug, tāpat kā cilvēks par tradīciju top, kas savieno mūs ar saknēm un rada saikni starp paaudzēm,” koncerta motīvu raksturo režisors Juris Jonelis, kura ziņā bija arī šovasar aizvadīto Dziesmu svētku koru lielkoncerta “Tīrums.Dziesmas ceļš” režija.

Rīkotāji sola krāšņu un iespaidīgu pasākumu, kurā piedalīsies 31 kolektīvs ar vairāk nekā 800 dalībniekiem – tautas deju ansambļi, kori, folkloras kopas, pūtēju orķestri, vokālie ansambļi un amatierteātri, kā arī fotostudija ar izstādi.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Dziesmu svētku virsdiriģente Ilze Valce un Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš, tekstu autors un koncerta vadītājs – Orests Silabriedis. Koncerta skanējumu paspilgtinās solisti Andris Ērglis, Laura Bluķe un Solveiga Kūlaine, koncertmeistars Normunds Kalniņš, savukārt, par vizuālo noformējumu rūpējas videoprojekciju autors Andris Vētra un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pasākumu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi