Loading Events
Starptautiskais festivāls ‘World Musicals Fest’

(Noticis pasākums) Starptautiskais festivāls ‘World Musicals Fest’

29.07.2023 19:00

Pasākuma informācija

2023. gada 29. jūlijā uz Lielās estrāde Rīgas Mežaparkā notiks Starptautiskā WORLD MUSICALS FEST atklāšana. Šis būs nozīmīgs notikums kultūras dzīves jomā gan Latvijai, gan visām Eiropas valstīm! Vienu dienu skatītāji varēs ienirt maģiskajā sapņu pasaulē, ko sauc par mūziklu. Mūzikls ir atsevišķs teātra un mūzikas žanrs, kas ir pieprasīts visā pasaulē! Vispieprasītākie mūzikli jau gadu desmitiem tiek rādīti teātru norises vietās Brodvejā un Vestendā, Parīzē un daudzās citās pasaules galvaspilsētās. Šādu mūziklu kases ieņēmumi jau ir leģendāri, un to skaits ir miljardos. Daudzi mākslinieki, kas piedalās šo iestudējumu pirmizrādēs, pēc tam iegūst pasaules popularitāti. Mūzikla iestudējumos galvenais nopelns ir ne tikai komponistam, libretistam un režisoram, bet arī producentam, kurš iedzīvina teātra ideju. Patiesībā, lai iestudētu nopietnu mūziklu, nepieciešams ne tikai desmitiem miljonu eiro liels finansējums, bet arī milzīgas radošās komandas labi koordinēts darbs! 20. gadsimta otrajā pusē sāka filmēt mūziklus, kas pirmizrādēs pulcēja miljoniem skatītāju. Dažas dziesmas no mūzikliem pēc tam “aiziet tautā” un tiek atspoguļotas dažādās koncertprogrammās. Par šī žanra korifeju var uzskatīt angli Endrjū Loidu Vēberu, kura kontā mūzika vairāk nekā 30 mūzikliem, no kuriem daži ieņem vēsturē ienesīgāko pirmo rindu (“Fantoms operā”, “Kaki”, “Evita” u.c. ) ! Viņam pat ir savi teātri Vestendā un Brodvejā. Un par veiksmīgāko producentu šajā žanrā tiek uzskatīts cits anglis Kamerons Makintošs, kura kontā tādi slaveni mūzikli kā “Fantoms operā”, “Nožēlojamie”, “Kaķi”, “Hamiltons” u.c.. Īpaši gribētos pieminēt franču mūziklus, revolūciju. tapšanā, ko spēlēja franču-kanādiešu mūzikls “Parīzes Dievmātes katedrāle”, ko 1998. gadā iestudējis komponists Rikardo Kocciantte un libretists Luks Plamondons, kā arī “Romeo un Džuljeta”, kuram mūziku un libretu sarakstījis Žerārs Presgurviks. Var rakstīt daudz par mūziklu žanru un par to tapšanas sarežģīto vēsturi, taču mēs koncentrēsimies uz tiem mūzikliem, kuru pirmizrādes varēsim rīkot Latvijā. Diemžēl daļai pasaules mūziklu ir tādu izmēru komplekti, ka tie nevar ietilpt ne uz vienas teātra skatuves Latvijā, kā arī citās Baltijas un Austrumeiropas valstīs, tāpēc, lai atnestu oriģinālas dekorācijas, būs jābūvē īpaši dārgi. skatuvēm atklātā kosmosā, taču fundamentāls faktors tam būs liela skatītāju skaita vēlme apmeklēt šāda mūzikla izrādi, lai to izbaudītu un ilgi atcerētos. Mūsu uzņēmums pieliks visas pūles un rīkos šovus ne tikai festivāla dienās, bet visa gada garumā dažādās pieejamās norises vietās.

FESTIVĀLA PROGRAMMA:

Tā kā šī ir jauna festivāla atklāšana un biļešu tirdzniecība sākas salīdzinoši vēlu, mūsu kompānija nolēma 2 dienu programmu salikt vienā dienā, nedaudz samazinot dziesmu skaitu, bet palielinot koncerta ilgumu. Diemžēl šogad pirmizrādē nevarēs parādīt pilnvērtīgu pasaules mūziklu ar visām dekorācijām un pilnu aktieru sastāvu, taču tas jau plānots nākamgad. Gada laikā mēģināsim uz Latviju atvest arī vairākus citus mūziklus mazajām esošajām Rīgas teātra ainām.

1.daļa: Vispirms uz skatuves izskanēs fragmenti no slavenākajiem Brodvejā un Vestendā iestudētajiem mūzikliem angļu valodā, bet pēc tam klausītāji dzirdēs visvairāk dziesmu no pasaules slavenajiem franču mūzikliem uz skatuves izpildīs tie mākslinieki, kuri tās izpildīja pirmizrādes dienās, kā arī citos skaņdarbos. Īpašu uzmanību vēlos pievērst dziesmām no mūzikla “Parīzes Dievmātes katedrāle“, ko izpildīs “zelta sastāva” mākslinieki, kuri piedalījās šī mūzikla pirmizrādē Parīzē 1998. gadā (pēdējā laiks, kad viņi sapulcējās šajā sastāvā, bija tikai 2013. gadā) . Šoruden apritēs 25 gadi kopš tās pirmizrādes Parīzē Kongresu pilī.

2.daļa: Skatītāji varēs redzēt pirmatskaņojumu franču šansonam veltītajai šova programmai “Rudens Parīze”, kurā skanēs dažas no populārākajām franču dziesmām Džo Dasīna, Mirejas Matjē, Šarla Aznavūra, Patrīcijas Kāas izpildījumā. un citi, slavenu franču mākslinieku izpildījumā.

3.daļa: Šajā daļā skatītājiem tiks prezentētas nekur citur nedzirdētas dziesmas no jauniem mūzikliem!

Visas dziesmas tiks atskaņotas dzīvajā pie JP Magic Orchestra melodijām.

Festivāls noslēgsies ar skaistu salūtu.

Vairāk informācijas mājaslapā www.WorldMusicalsFest.com

Ievadot kodu WMF23 maijā būs iespējams iegādāties biļetes ar -20%, bet jūnijā ar -10% atlaidi.

Vairāk informācijas: http://www.worldmusicalsfest.com

Lasīt vairāk...Citi pasākumi