Loading Events
Saulriets Saulgriežos 2024 / IGO Uguns post etno grupa VĒJTURI

Saulriets Saulgriežos 2024 / IGO Uguns post etno grupa VĒJTURI

21. jūnijs plkst. 20:00
Kokneses pilsdrupas, Koknese, Latvija

Pasākuma informācija

Saulriets saulgriežos ir vasaras saulgriežu svinēšanas rituāls, kas gadu gaitā ir izveidojusies par tradīciju Kokneses pilsdrupās. Katru gadu mēs tiekamies laikā, kad saule ir sasniegusi augstāko punktu, ir garākā diena un īsākā nakts. Vasaras saulgrieži ir enerģētiski spēcīgs laiks, kad varam izmantot mūsu senču viedās zinības un smelties dabas un visuma uzkarsēto spēku, tā dziedinot savu ķermeni un garu.

Šogad saulgriežu atmosfēru vēl īpašāku padarīs Latvijas estrādes leģenda- dziedātājs un multimākslinieks IGO.

Koncertprogrammas «Uguns» pamatā ir Jāņa Strazda mūzika un Igo dzeja. Visi programmas skaņdarbi veltīti uguns tēmai un šīs stihijas dažādām izpausmēm.

Mūziķim koncertprogrammā izdevies tvert plašu emociju gammu, kas emocionāli uzrunā ikkatru un to jau novērtējuši klausītāji koncertos daudzās Latvijas pilsētās. «Uguns» koncerta pirmajā daļā skan dziesmas, kurām vārdu autors ir pats Igo un tas jūtami ietekmē izpildījumu – tas ir īpaši personisks un iedvesmojošs. Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs skaņdarbi no Igo iepriekšējo gadu veikumiem – labi zināmas un publikas iemīļotas kompozīcijas.

Uz skatuves kopā ar IGO muzicēs grupa “Vējturi”. “Šajā koncertā mēs sadarbojamies ar mūziķiem, kas spēlē etniskus instrumentus – kokli, stabuli, dūdas, bungas, skan akustiskā un arī elektriskā ģitāra, sintezators, basģitāra. Skanējums veidojas ļoti kontrastains, kam pamatā, neapšaubāmi, ir mūsdienu instru­mentu sintēze ar senajiem instrumentiem.” atklāj Igo.

“Manuprāt, mēs esam ļoti daudz enerģijas, mīlestības un izdomas ielikuši šajā ciklā, un man ir sajūta, ka arī klausītājs to jūt,” saka komponists Jānis Strazds.

Kokneses pils bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā. Dažiem tas varētu šķist vien mazs punktiņš Latvijas kartē, tomēr zem šī it kā necilā punktiņa paslēpusies vesela pasaule – apburoša, nedaudz noslēpumaina un pavisam noteikti atklāšanas vērta. Nav daudz vietu Latvijā, kur tik brīnišķīgā veidā saplūst divas upes – Pērse un Daugava, radot romantisku fonu vairākus gadu simtus pieredzējušajām Kokneses pilsdrupām. Šī ir lieliski piemērota vieta, lai radītu omulīgu un iekļaujošu atmosfēru, baudīt mūzikas un dabas sinerģiju, kā arī sajust šīs vietas maģisko auru.

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi