Loading Events
Riekstkodis. Katalonijas Nacionālais balets

(Noticis pasākums) Riekstkodis. Katalonijas Nacionālais balets

18.12.2023 19:00
VEF kultūras pils, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Pirmo reizi Rīgā Katalonijas Nacionālais balets (Ballet de Catalunya) ar brīnišķīgu izrādi “RIEKSTKODIS”, tikai koncertzālē “VEF”!

Ballet de Catalunya – baleta trupa, kuras sastāvā ir pasaulē atzītu izcilas meistarības dejotāju, pedagogu un horeogrāfu – profesionāļu dejas pasaulē – komanda.

Ballet de Catalunya – trupas solisti ir absolvējuši prestižās pasaules baleta skolas: Karaliskā baleta skola, Teatro alla Scala akadēmija, Parīzes baleta skola “Grand Opera”, Ņujorkas Amerikas baleta skola; arī ir starptautisko konkursu uzvarētāji un laureāti: “Lozannas baleta konkurss”, Ņujorkas Grand-Prix (Amerika), Toronto starptautiskais baleta konkurss Ženē, Danceartclassic konkurss (Vācija), Les espoirs de la danse konkurss (Francija) u.c.

Ballet de Catalunya mākslinieki ir dejojuši labākajās baleta trupās: Milānas Teatro alla Scala, Metropolitēna operas Amerikas baleta teātrī, Romas Operas teātrī, Barselonas teātrī del Liceu, Berlīnes Valsts baletā, Francijas Nacionālajā baletā.

Balets “Riekstkodis” ir viens no visbiežāk iestudētajiem un populārākajiem baletiem pasaulē. Slavenā Čaikovska mūzika, dejotāju virtuozitāte, ko izceļ brīnišķīgās dekorācijas un tērpi, šajā Ziemassvētku izrādē saviļņos jebkura vecuma skatītājus.

Klāras un viņas prinča Riekstkoda piedzīvojumi risinās unikālā Venēcijā, kas ir pilna ar šokolādi, saldumiem un kūkām; visīstākā jebkura bērna vai pieaugušā saldāko sapņu piepildīšana. “Riekstkodis” stāsta pamatā ir Ernsta Hofmana oriģinālstāsts, ko adaptējis Aleksandrs Dimā, un uz ko joprojām balstās baleta interpretācija. Satriecošā baleta izrāde ar klasisko repertuāru  – nemirstīgs stāsts, pilns mīlestības, maģijas un ilūziju.

Balets “Riekstkodis” – tā ir brīnišķīga, noslēpumaina, labestības pilna Ziemassvētku pasaka. Šī ir izrāde ģimenei ar maģisku sižetu un spilgtu ainu kaleidoskopu!

Ballet de Catalunya mākslinieciskais vadītājs Eliass Garsija ir sertificēts Parīzes Operas baleta skolas pedagogs. Eliass Garsija ir viens no modernākajiem baleta režisoriem Eiropā, bijušais Montekarlo baleta, Saragosas Nacionālā baleta un Ballet du Nord solists.

Baletmeistars Vincents Gross absolvējis Londonas Karalisko baleta skolu. Dejojis ar The Royal Ballet un Birmingham Royal, dejojis kā solists vairākās trupās – Keiptaunas pilsētas baletā, Leipcigas baletā, Tulūzas Kapitolija baletā un Madrides baletā.

Baletmeistare Ángeles Lacalle – strādāja Gran Teatre del Liceu (Barselona), Stadteather de Klagenfurt (Austrija) trupās, piedalījās operas “Gaudi” un operas “Aīda” pasaules pirmizrādē teātrī Gran Teatre del Liceu.

Divu daļu baleta izrāde – fejerija.

Personāži:

CLARA – Ariele Gomez Ribeiro / Anna Catherina Loycke

CLARA JOVEN – Suzie Pevel / Sophie Boyer

SUGARPLUM FAIRY – Ellen Makela / Lara Bothwell

PRINCIPE CASCANUECES – Ylian Fetys / Roger Cuza

DROSSELMEYER – Paolo Calo / Antonio Petillo

FRITZ – Roberto Tarantino / Tobi Jhonson

MOUSE KING – David Garcia / Antonio Petillo

CLARA’S MOTHER – Angeles Lacalle

CLARA’S FATHER – Javier Baga

Lasīt vairāk...Citi pasākumi