Loading Events
Pasākumi valsts svētkos Aizkrauklē

(Noticis pasākums) Pasākumi valsts svētkos Aizkrauklē

18.11.2019 13:00
Aizkraukle, Aizkraukle, Latvija

Pasākuma informācija

18.novembrī

13.00 Muzejā

Muzejam Kalna Ziedos -30

Sadraudzības pilsētas Biržu(Lietuva) tautas daiļamata meistaru darbu izstādes atklāšana

Muzejs darbu sāka kā Jēkabpils novadpētniecības un mākslas muzeja filiāle 1951. gadā. Muzejs bija izvietots nelielā paviljonā Kokneses parka teritorijā Daugavas krastā. Būvējot Pļaviņu HES, filiāle bija appludināmajā zonā un bija jālikvidē.
1967.gadā tika nodibināts Stučkas rajons, kura administrācija bija ieinteresēta filiāles atjaunošanā. Tika pieņemts lēmums Kokneses luterāņu baznīcu pielāgot muzeja vajadzībām. Muzejs baznīcas telpās piedzīvoja uzplaukumu un 1973.gadā no filiāles kļuva par patstāvīgu “Stučkas Vēstures un mākslas muzeju”.
1980. gadu beigās, lai atdotu baznīcas telpas atpakaļ draudzei, muzejam tika meklēta jauna mājvieta. 1989.gada 18.novembrī tika atklāta pirmā muzeja ekspozīcija “Kalna Ziedu” mājās Aizkrauklē, kas vēsturiski piederējusi Dannenfeldu dzimtai un novēlēta tolaik Stučkas pilsētas izpildkomitejai. Šogad aprit 30 gadi, kopš muzejs atrodas Kalna Ziedos.

15.00 Pilsētas kultūras namā Svētku koncerts “Latvijai”

Piedalās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas simfoniskais orķestris, diriģents Jēkabs Jančevskis un koris “Anima Mea”, Aizkraukles novada deju kolektīvi.

18.00 Centrālajā laukumā Muzikāls sveiciens un svētku salūts.

Pasākumu organizē Interešu izglītības centrs.

20.novembrī 19.00 Pilsētas kultūras namā Koncertuzvedums “Sirdspuksti”

Valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns, emocionāli spraigs koncertstāsts “SIRDSPUKSTI”, kuru kā dāvanu Latvijai dzimšanas dienā atkal gatavo mūziķi un Producentu grupa 7,  turpinot pirms vienpadsmit gadiem aizsākto ciklu  “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā”.

Atzīstot, ka šie ir īpaši koncerti, kuros vienmēr jūtama arī skatītāju mīlestība, producents Aigars Dinsbergs par jauno darbu stāsta: “Ja atskatāmies nesenā pagātnē, kad koncertiem izvēlējāmies uzvedumu formu, sākām ar filozofiski ļoti ietilpīgo “Dod, Dieviņi” kā latviskās morāles kodu, turpinājām ar “Pūt, vējiņi”, kurā likteņupe Daugava bija kā dzīvības un gara spēka simbols, kā savienotāja pagātnei un nākotnei, tad koncertstāsta “Sirdspuksti” pamatā ir Cilvēks, un, manuprāt, cilvēks ir pati svarīgākā Latvijas daļa. Šis būs viens no mūsu kompānijas efektīgākajiem darbiem – ar izciliem mūziķiem un horeogrāfiem uz skatuves, iespaidīgām gaismas, skaņas vizualizācijām un plašu filmēto materiālu”.

Emocionāli spraigi un vizuāli krāšņi uz skatuves tiks izdzīvots stāsts par četrām dabas stihijām, par tiem senlaikiem, kad cilvēks sevi apzinājās kā dabas, Visuma un pirmelementu sastāvdaļu … un tagadni, kad katram jāatmodina sevī šis četru dabas stihiju spēks. Lai katrs Latvijas cilvēks atkal sevī sajūt to skaidrību, kāda piemīt tīram ūdenim, gara uguns spēkam, gaisa vieglumam saziņā un zemes stabilitātei drošībā.

Arī dalībnieku izvēle ir pakārtota cilvēka un četru dabas pirmelementu mijiedarbībai – koncertuzvedumā piedalīsies četri solisti – Mārtiņš RuskisIeva Kerēvica, Atis Ieviņš un Ginta Krievkalna, bet horeogrāfiju katrai no stihijām veido četri lieliski horeogrāfi – Liene Grava, Ģirts BisenieksEgija Abaroviča un Rūdolfs Gediņš.  Cilvēka lomā – aktieris un vīru kopas „Vilki” vadītājs Edgars Lipors. Par koncertuzveduma muzikālo pusi rūpēsies izcili mūziķi – Mārcis Auziņš (ģitāras), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Justīne Baulina (čells) un Staņislavs Judins (kontrabass). Koncertstāstā izskanēs Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jura Kulakova, Valta Pūces, Aigara Grāvera, Mārtiņa Freimaņa, Jāņa Strazda un citu latviešu autoru darbi.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus sasniedza programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas Tautas Likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” un „Pūt, vējiņi”.

Biļetes www.bilesuparadize.lv cenas 12, – 15,- 18,- 20,-

Lasīt vairāk...Citi pasākumi