Loading Events

(Noticis pasākums) Otrā Ģimeņu diena Jaunmoku pilī – “Dabas pēdas mežā”

24.03.2024 12:00
Jaunmoku pils, , Latvija

Pasākuma informācija

Jaunmoku pilī 24. martā norisināsies šogad jau otrā “Ģimeņu diena Jaunmoku pilī”. Tās tēma būs “Dabas pēdas mežā”- dažādas aktivitātes, uzdevumi par un ap pēdām Meža muzejā, teātra izrāde mazajiem “Slavenais pīlēns Tims”, kā arī tikšanās ar AS “Latvijas valsts meži” kampaņas “Nemēslo mežā!” galveno varoni Cūkmenu.

Atpūšoties pie dabas vai mežā, saasinās arī piesārņojuma problēma, kuru cilvēki mēdz aiz sevis atstāt. Aktualizējot tēmu par vides aizsardzību, šī Ģimeņu diena būs veltīta, lai atgādinātu, cik svarīgi rūpēties par tīru un sakoptu vidi sev apkārt un neatstāt aiz sevis pēdas – atkritumus. Tāpat pavasarī, kad mostas daba un nokusis sniegs, atgriežas gājputni un manīt var dzīvnieku atstātās pēdas. Apvienojot šīs abas tēmas, ikviens tiek aicināts uz kopīgu “Ģimeņu dienu Jaunmoku pilī”.

Plkst. 12.00 norisināsies Tukuma pilsētas Kultūras nama bērnu un jauniešu amatierteātra “Knifiņš” izrāde “Slavenais pīlēns Tims”, kura pamatā ir stāsts par mazu, nebēdnīgu pīlēnu, kurš izmanto katru izdevību, lai sastrādātu nedarbus, bet varbūt tieši pretēji – ir īstens varonis, kurš uzdrīkstas būt drosmīgs, taisnīgs un patiess, nebaidoties tādēļ iekulties nepatikšanās? Izrāde paredzēta bērnudārza un sākumskolas vecuma bērniem. Izrādes režisori: Mārtiņš Počs un Rudīte Poča.

Plkst. 14.00 ikviens aicināts uz tikšanos ar AS “Latvijas valsts meži” kampaņas “Nemēslo mežā!” galveno varoni Cūkmenu, kurš bērniem iemācīs tīru mežu himnu, spēlēs tīru mežu stafetes un liks nodot tīru mežu zvērestu. Kampaņa “Nemēslo mežā!” tiek īstenota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

No plkst. 12.00 – 16.00 Jaunmoku pils Meža muzejā ikviens varēs piedalīties aktivitātēs “Pēdo pavasarī Meža muzejā”, pildot dažādus interesantus uzdevumus. Precīzākajiem un čaklākajiem uzdevumu veicējiem būs iespēja saņemt balvas – ielūgumus uz spēli “Pēddzinis”, ieejas biļetes muzejā, orientēšanās spēli pilī vai parkā, zāļu tējas degustāciju Meža muzejā un citas jaukas balvas.

Ģimeņu dienā darbosies kafejnīca, kurā varēs baudīt gardus ēdienus un dzērienus.

Ieeja muzejā pēc cenrāža, biļetes uz izrādi iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Jaunmoku pils mājas lapā.

Šogad kopā norisināsies pieci pasākumi viena cikla ietvaros “Ģimeņu diena Jaunmoku pilī”, katram pasākumam veltot savu tēmu, kura būs interesanta un aizraujoša ikvienam ģimenes loceklim. Pirmā Ģimeņu diena notika 28. janvārī.

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi