Loading Events
NORA UN VIKTORS. ZELTA DUETAM 50

(Noticis pasākums) NORA UN VIKTORS. ZELTA DUETAM 50

15.10.2022 19:00
Ropažu Kultūras centrs, Ropaži, Latvija

Pasākuma informācija

Ar Raimonda Paula piekrišanu ir izveidota muzikāla izrāde par mūsu visu laiku izcilāko skatuves duetu – Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku un viņu laiku.  Dziedātāju  tēlos iejutīsies – Marija Bērziņa un Andris Ērglis.  Raimondu Paulu un Ojāru Grīnbergu iepriekšējā gadsimta septiņdesmitajos gados izrādē atveidos Gundars Silakaktiņš.  Jaunās dziedātājas atveidos –  Laima Miltiņa un Elīna Čampere. Dziedātājus pavadīs  izcilu mūziķu grupa Anatolija Livčas vadībā – Indrķis Veitners, Norberts Skraucis, Mareks Logins, Artūrs Kutepovs, Anatolijs Livča.

Raimonds Pauls – “Manuprāt latviešu estrādē Noras un Viktora duets nav pārspēts vēl šodien. Tur daudz kas sakrita – talantīgi dziedātāji, skatuviskā saderība, atbilstošs repertuārs …, ko tur lai saka – zelta duets”.

Izrādes īpašais viesis būs pats Viktors Lapčenoks. Viktors Lapčenoks – ”Dziedāšana duetā ar Noru un darbs ar Raimondu Paulu bija neapšaubāmi skaistākais laiks manā mūžā, tas bija radošs lidojums, tagad tas šķiet gluži kā pasaka, bet ir palikušas iedziedātās dziesmas, un es varu būt priecīgs, ka arī šodien tās ir klausītājiem vajadzīgas.”

Marija Bērziņa teic: “70tajos gados Latvijas kultūrā bija milzīgs uzplaukums- teātris, kino, estrādes mūzika. Arī Maestro resursi bija teju neierobežoti- paša komponista spējas, viņš pats kā izcils džeza pianists, sadarbība ar orķestri REO, brīnišķīgi solisti, iespēja radīt kino un teātra mūziku – tas viss nodrošināja nedalītu publikas mīlestību un zelta laiku. Runājot par Noru un Viktoru, man šķiet, ka publika uz skatuves grib redzēt laimīgus cilvēkus, pat ja pašiem dzīvē tā trūkst – un šis brīnišķīgais duets spēja to apsolīt- kopīgo skatu uz pasauli un sapņus”.

Viktora Lapčenoka lomas izdziedās viens no latviešu populārākajiem estrādes dziedātājiem Andris Ērglis. Interesants ir fakts, ka dziedātāji Viktors Lapčenoks un Andris Ērglis abi ir dzimuši vienā datumā – 16.janvārī (tikai dzimšanas gadi ir dažādi).  Andris Ērglis: ”Manuprāt septiņdesmitajos gados Latviešu estrādes mūzika ir ļoti augstā līmenī arī uz pasaules vieglās mūzikas fona. Par to lielā mērā jāpateicas Maestro radītajai mūzikai.”

Izrādē skatītāji varēs iejusties septiņdesmito gadu noskaņās, ko palīdzēs uzburt tautā iemīlētās dziesmas – “Savāda vasara”, “Atvadas vasarai”, “Rudacīte”, Spītība ir mana māsa”, “O’Lamara”, ”Pusnakts balāde”, “Tā diena”, “Mēmā dziesma” , “Salds Itāliešu kino” un daudzas citas dziesmas no Noras un Viktora repertuāra.

Režisors – Gundars Silakaktiņš, tērpi – Jurate Silakaktiņa, teksti – Elizabete Trumpe, horeogrāfe – Inga Krasovska, producente – Laila Ilze Purmaliete

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un Ropažu Kultūras centrā uz vietas.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi