Loading Events
Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2024

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2024

4. oktobris 19:00 - 6. oktobris 01:00

Pasākuma informācija

Skaņu Mežs 2024

Nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs”  notiks 2024. gada 4. un 5. oktobrī. Zināmi arī pirmie festivāla mākslinieki – Oregonas trokšņu mūzikas veterāni “Smegma”.

Biļešu cena ir 50 EUR. 

Grupa “Smegma” darbojas jau 50 gadus, un tiek dēvēta par “folkmūzikas avangarda institūciju”. Medijs “The Quietus” tai velta sekojošos vārdus: “Paredzams, ka grupas “Smegma” daiļrade izrādīsies par visnoturīgāko un vitālāko pagājušā gadsimta otrās puses muzikālo mantojumu, ko Portlenda spējusi piedāvāt.” Grupas mūzika šo četru desmitgažu laikā gājusi cauri virknei muzikālu žanru, un tikusi salīdzināta gan ar rokenrolu (ģitāristu Linku Vreju), gan ar frīdžezu (grupu “Art Ensemble of Chicago”) un elektroakustiku (komponistu Pjēru Šēferu). Šīs visas muzikālās ietekmes tiek iekļautas caur panrokam radniecīga apzināta amatierisma un uzsvērtas nepretenciozitātes filtru. Ne velti 1973. gadā grupa tika dibināta ar vienu vienīgu nosacījumu – tajā nedrīkst būt neviens “mūziķis”.

 “Smegma” sadarbojusies ar trokšņu mūzikas projektiem “Wolf Eyes” un “Merzbow”, kā arī komponistu Džonu Zornu (John Zorn). Tās sastāvā ir gan gados jaunāki mūziķi no Portlendas scēnas, gan veterāni, kas grupā spēlē jau kopš tās pirmsākumiem.

Sekojiet līdzi turpmākajiem paziņojumiem, lai uzzinātu par festivāla “Skaņu mežs’ 2024” izvēlētajām koncerttelpām, kā arī citiem programmā iekļautajiem mūziķiem. Gaidāms arī, ka centrālajiem koncertvakariem tuvos datumos tik īstenota “Skaņu meža” meistarklašu programma, kas gadu laikā kļuvusi par publikas un mūziķu iecienītu un līdzvērtīgi nozīmīgu festivāla sastāvdaļu.

2023.gadā “Skaņu mežs” noslēdza savu 21. Izlaidumu – tā programmā bija 32 koncerti, 4 instalācijas un 9 meistarklases. Festivāla centrālie viesi bija Berlīnē balstītais elektroniskās mūzikas duets “Amnesia Scanner”.

Vairāk informācijas: www.skanumezs.lv

Vairāk informācijas: http://www.skanumezs.lv

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi