Loading Events
NAZARETH

(Noticis pasākums) NAZARETH

16.06.2024 17:00
Lietuva, Kilučiai, Lietuva

Pasākuma informācija

Roks un kaislība. Kiluču ezera pussalas festivālā uzstāsies pasaules leģenda “Nazareth”

Tradicionālajā “Mūzikas leģendu festivālā” Biržu rajonā 2024.gada 16.jūnijā uzstāsies grupa, kas pirms vairāk nekā 40 gadiem ir ieguvusi pasaules leģendas statusu un kuras daiļrade kļuvusi par roka klasiku – skatītāji gaida unikāli enerģētisko nemiernieku “Nazareth” koncertu.

Gleznainā Kiluču pussalas apkārtne Biržu rajonā kļūs par neaizmirstamām dekorācijām pasaules roka leģendas grupas “Nazareth” koncertam. Skotu grupas darbi ir kļuvuši par roka klasiku. Ar savu mūziku viņi  ir iekarojuši fanu sirdis visās pasaules malās, un tagad “Mūzikas leģendu festivālā” skanēs viņu slavenākie hiti.

“Nazareth” – neticama enerģija un maģija

“Nazareth” nav tikai grupa, tā ir parādība. Viņi spēja izveidot savu unikālo skaņu, kas kļuva par viņu vizītkarti. 2024. gada 16. jūnijā Kiluču pussalā šī skaņa atdzīvosies, radot brīnumainu enerģijas un maģijas atmosfēru.

Stāsts par “Nazareth” uz skatuves ir stāsts par virtuozitāti un izturību. Kopš dibināšanas pagājušā gadsimta sešdesmito  gadu beigās grupa ir piedzīvojusi daudzus  kāpumus un kritumus, taču viņu radošā uguns ir neremdināma.

Grupa ir izveidota 1968. gadā Danfermlainā, Skotijā. “Nazareth” tika izveidota uz vietējās grupas “Shadettes” bāzes. Dens Makkafertijs (vokāls), Menijs Čārltons (ģitāra), Pīts Agnjū (bass) un Darels Svīts (bungas) deva grupai jaunu nosaukumu, kas atbilst Bībeles pilsētai Izraēlā. Pēc tūres pa Skotiju “Nazareth” nolēma doties iekarot Londonu.

Pirmie divi diski “Nazareth” un “Exercises” bija nenoliedzami daudzsološi, savukārt trešais albums “Razamanaz” tika pavadīts ar diviem britu Top 10 pavadošajiem singliem “Broken Down Angel” un “Bad Bad Boy”.

Visi trīs pirmie diski bija eklektisks roka, kantrī un skotu mūzikas elementu sajaukums. Tieši šajā laikā ansambļa potenciālu pamanīja “Deep Purple” mūziķis Rodžers Glovers, kurš kļuva par viņu producentu. Viņa vadībā hārdroka motīvi “Nazareth” mūzikā kļuva par dominējošiem un nākamais albums “Loud n’ Proud” kļuva par bestselleru.

Par hārdroka šedevriem kļuva trīs nākamie skotu albumi – “Rampant”, “Hair of the dog” un “”Close enough to rock’n’roll”. Tobrīd “Nazareth” mūziķi jau bija atzīti par superzvaigznēm un regulāri iekļuva spēcīgo grupu desmitniekā. Grupa ieguva vairāk nekā 50 zelta un platīna balvas.

Emociju vētra un mūžīgā roka klasika

Kas padara “Nazareth” par tik unikālu grupu roka pasaulē? Tas ir ne tikai viņu apbrīnojamais vokāls un prasme strādāt ar instrumentiem, bet arī spēja mainīties, paliekot uzticīgiem savam atpazīstamajam stilam. No smagā roka līdz balādēm, no eksperimentālām līdz klasiskām skaņām – “Nazareth” vienmēr pārsteidz ar savu muzikālo elastību.

“Nazareth”, atrodoties uz skatuves vairāk nekā pusgadsimtu, turpina iekarot jauno un veco fanu sirdis. Viņu mūzika ir kļuvusi par pasaules kultūras vēstures sastāvdaļu, un tās ietekme ir jūtama daudzu mūsdienu rokmākslinieku daiļradē.

Mūsdienās, kad mainās mūzikas tendences, “Nazareth” joprojām ir nelokāmi roka vēstures sargātāji. Viņu darbs ir mūžīga klasika, kas būs dzirdama vēl daudzus gadu desmitus, atgādinot par spēku un kaislību, kas piemīt mūsdienu rokam.

“Nazareth” veltītais vakars solās kļūt par īstu ceļvedi roka un kaislību pasaulē, nesot sev līdzi emociju un atmiņu viļņus. Grupas dibinātāja Pīta Agnjū basģitāra un bungas radīs skaņas simbiozi, kas iespiedīsies ikvienā dvēselē, liekot sirdīm pukstēt roka ritmā.

Grupas “Nazareth” koncerts notiks 2024. gada 16. jūnijā Biržu rajona Kiluču pussalas festivālā.

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi