Loading Events
Muzeju nakts – Litofānijas ekspozīcija Rīgas Porcelāna muzeja darbnīcas skatlogā

(Noticis pasākums) Muzeju nakts – Litofānijas ekspozīcija Rīgas Porcelāna muzeja darbnīcas skatlogā

18.05.2024 - 19.05.2024 07:00
Rīgas Porcelāna muzejs, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Rīgas Porcelāna muzejā no 18. maija pēcpusdienas līdz 19. maija rītam būs apskatāma īpaši Muzeju naktij iekārtota ekspozīcija, veltīta īpašam un sarežģītam porcelāna radīšanas paņēmienam – litofānijai.

Ar ko litofānija ir īpaša? Ar ļoti plānu porcelānu, visbiežāk plāksni, kas ir izlieta tādā veidā, ka ikdienas apstākļos tā var šķist vienkārši plāksne, taču, pareizi izgaismota, atklāj noslēpumu – tās virsmā ir reljefs, kas pateicoties gaismai top saskatāms un gandrīz kā ēnu teātris atklāj mākslinieka ieslēptos tēlus, ainas un kompozīcijas. Ņemot vērā porcelāna trauslumu, tieksmi deformēties pie apdedzinājuma un citiem tehnoloģiskiem izaicinājumiem un šķēršļiem, ir nepieciešama augsta meistarība un pieredze, lai iegūtu filigrānu, delikātu un mākslinieciski augstvērtīgu rezultātu.

Starptautiskajā Muzeju naktī Konventa sētā, Rīgas Porcelāna muzeja skatlogā tiks radīti apstākļi porcelāna litofāniju pieredzēšanai; īpaši iespaidīgi tās atklāsies tieši diennakts tumšajās stundās! Muzeju nakts devīzes iedvesmoti, aicinām izzināt, pētīt un iegūt sapratni par to, cik delikāta, skaista un īpaša ir porcelāna litofānija!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi