Loading Events
Mikrofona aptaujai 55 | jubilejas koncerts

(Noticis pasākums) Mikrofona aptaujai 55 | jubilejas koncerts

11.02.2024 18:00
VEF kultūras pils, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

“MIKROFONS” –savulaik iecienītākā Latvijas Radio programma.

Pirms 55 gadiem pēc Gunāra Jākobsona ierosmes “Mikrofonā” aizsakās latviešu komponistu dziesmu aptauja, gūstot milzīgu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Daudzi desmiti komponistu un mūziķu, desmitiem tūkstošu klausītāju balsoja par SAVU dziesmu, izvēloties Gada dziesmu – karalieni.

“Mikrofona” aptauja gadu gaitā pārtapa par latviešu tautas mazajiem Dziesmu svētkiem. Ar savu tautisko garu un vienotību tā veica ārkārtīgi svarīgu mūsu tautas nacionālās pašapziņas izkopšanas un veidošanas darbu, kas savu visaugstāko pakāpi sasniedza Atmodā.

55 gadi! Ir pienācis brīdis atkal būt kopā – latviešu dziesmai un klausītājam.

Mums visiem. Lai atcerētos, veldzētos, baudītu, priecātos…

Krāšņs “Mikrofona” aptaujas 55 gadu jubilejas koncerts ar latviešu estrādes leģendām un spilgtākajiem jaunās paaudzes māksliniekiem uz vienas skatuves – Viktors Lapčenoks, Imants Vanzovičs, Žoržs Siksna, Ira Krauja, Nauris Puntulis, Adrians Kukuvass, Armands Alksnis, Valdis Skujiņš, Uģis Roze, Ivars Rutmanis, Juri Pavītols, Anmary, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Mārtiņš Kanters, Andris Ābelīte, Harijs Užāns, Olga Stare, Inta Gudovska, Anita Levša, muzikālā apvienība “Vintāža” un citi mūziķi.

Koncertu vadīs leģendārie Latvijas radio raidījumu vadītāji – Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi