Loading Events
Metamorphosiz

(Noticis pasākums) Metamorphosiz

05.05.2023 - 06.05.2023 07:00
Totaldobže Art Centre, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Notiks nebijuša formāta laikmetīgā avangarda izrāde “Metamorphosiz”, kas tiecas uz jaunatklājumiem mākslā un pasākumu jomā
5. maijā, pulksten 21:00, mākslas centrā “Totaldobže” norisināsies mākslinieku kopienas “Keyif Riga” radīta daudzdimensionāla glič-izrāde “Metamorphosiz”, kurā apvienosies avangarda mākslinieki no visas Latvijas, Baltijas un Eiropas. Mākslinieki kopā ar pasākumu organizatoru komandu kopradīs jaunas izpausmes un mijiedarbības veidus, pētīs jaunas formas un formātus, kā arī sevi un apkārt esošās apzinātās būtnes. Pasākums ir radīts ar vēlmi ielūkoties laikmetīgās alternatīvas kultūras daudzveidībā, paplašinot koncerta, reiva un izrādes tradīcijas.
Neparastā izrādes formātā tiks pārstāvēti dažādi mūzikas, performanču un vizuālās mākslas žanri, kurus parasti uz vienas skatuves nevar ieraudzīt. Ar dzīvo mūziku uzstāsies Elizabete Balčus, Platons Buravickis, Trauksme, MIU, un skatuves māksliniece Oliotronix no Igaunijas. Ar DJ setiem uzstāsies Veronika Keris, Orthodox, Aizvakardiena, Lalise, Your Friend Ricci, Glitch please (Igaunija), RalphB, hipnoze. Dzīvā un ierakstu elektroniskā mūzika savīsies mijiedarbībā ar performanču mākslinieku apvienībām Animist, Fotia un Fikus un vizuāli interaktīvajām projekcijām, lāzeršovu un analogo gaismu šovu. Kaut gan pasākums galvenokārt tiks veltīts dzīvajai elektroniskajai mūzikai, tā saturs būs plašāks, “Metamorphosiz” sižetu piesātinot ar transformācijām starp mūzikas stiliem un skaņas ekstrakcijas veidiem, ar aktiermeisterības un cirka improvizācijas elementiem un neierastu vizuālo noformējumu, gaismas projekcijām, dekoratīvām instalācijām un interakcijām.
Pasākuma organizatori, mākslinieku apvienība “Keyif Riga” jau ir atpazīstami ar pieeju savās izrādēs īstenot atklātu dialoga platformu starp laikabiedriem, kas apzināti transformē apkārt esošo pasauli, esot emocionāli atklātā un rotaļīgā apziņas stāvoklī. Vērtējot iepriekšējo “Keyif Riga” pasākumu “The Only Good System Is A Sound System”, kas norisinājās koncertzālē “Tu Jau Zini Kur” pērnā gada novembrī, komponists un improvizators Platons Buravickis atzīst: “Keyif Riga” organizēja brīnišķīgu pasākumu. Es pamanīju, ka, atšķirībā no daudziem citiem, organizatori domā par kopējo programmu, par paša pasākuma dramaturģiju, nevis vienkārši atrod un saliek izcilus mūziķus. Tiek arī centīgi pārdomāts vizuālais noformējums, kas iekļauj ne tikai video projekcijas, bet arī vairākus ļoti skaistus mākslas objektus, kustības mākslinieku un akrobātu performances. Un visi šie elementi, strādājot kopā veido īpašu, maģisku sajūtu. Tas nebija parasts izklaides pasākums, tā bija mistērija un notikums, par kuru atmiņas paliks ilgi.”

Ar pilnu izrādes programmu, kā arī informāciju par biļešu iegādi iespējams iepazīties šeit.

Izrāde norisināsies jaunajā mākslas centra “Totaldobže” mājvietā Čiekurkalnā, kur jau trešo gadu, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes mašīnbūves un aeronautikas fakultātes ēkā un teritorijā, biedrība FREE RIGA īsteno Latvijā lielāko, sociālās un kultūras inovāciju platformu nākotnes veidotājiem – ”Viskaļi. Dzīves kvalitātes dizaina institūts”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi