Loading Events
Mārtiņa Kusiņa gleznu izstāde “Novembra lietus”

(Noticis pasākums) Mārtiņa Kusiņa gleznu izstāde “Novembra lietus”

11.11.2019 - 10.12.2019 14:56
Picerija Ansamblis, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

No 11. novembra līdz 11. decembrim bufetē – picērijā “Ansamblis” (Robežu ielā 38, Rīgā) aplūkojama MĀRTIŅA KUSIŅA gleznu izstāde “Novembra lietus”.
Šī izstāde ir mākslinieka veltījums Bermontiādes 100 – gadei, kam ir ne vien militāra, bet arī Latvijas cilvēku varonību apliecinoša nozīme vienā no asiņainākajām Latvijas Neatkarības kara (1918-1920) lappusēm un vienlaikus jaunizveidotās Latvijas valsts iedzīvotāju valstsgribas apliecinājums.
“Bermontiāde norisinājās no 1919. gada 8. oktobra līdz 23. novembrim. Tā sākās ar bermontiešu (Bermonta armija, saukta arī par Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju) uzbrukumu Rīgai un noslēdzās novembra beigās, kad Bermonta armija tika sakauta un padzīta no Latvijas. Pāvela Bermonta vadītie spēki bija labāk apgādāti un skaitliski lielāki, taču nesen dibinātās Latvijas armijas karavīri atbildēja ar cīņas sparu un patriotismu.
Izšķirošais pavērsiens notika 1919. gada 10. un 11. novembrī, kad Latvijas armija no bermontiešiem atbrīvoja Pārdaugavu un Bermonta armijas karavīri atkāpās uz Jelgavu, kuras atbrīvošana 21. novembrī faktiski kļuva par Bermontiādes beigām.
Līdz Latvijas teritorijas pilnīgai atbrīvošanai vēl bija jāizcīna smagas kaujas, taču Bermontiāde bija viens no būtiskākajiem pagrieziena punktiem Latvijas Neatkarības karā.” (avots – #Bermontiāde100)

Lasīt vairāk...Citi pasākumi