Loading Events
MAREUNROL’S personālizstāde  “Fieldwork: Invisible exercises”

(Noticis pasākums) MAREUNROL’S personālizstāde “Fieldwork: Invisible exercises”

03.11.2023 - 29.12.2023 18:00
Rīgas mākslas telpa, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Laikā no 2023. gada 3. novembra līdz 29. decembrim Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Lielajā zālē norisināsies laikmetīgās modes un mākslas dueta MAREUNROL’S personālizstāde “Fieldwork: Invisible exercises”. Šī būs līdz šim vērienīgākā autoru vizuālo darbu reprezentācija, kurā māksla izgaismojas kā sajūtu telpa – vizuālās izteiksmes līdzekļi, pakļauti mākslinieku radītajam konceptam, ir iedarbīgākais instruments patiesības vēstīšanai. Runa ir par tādu patiesību, kas spēj izurbties pat cauri stereotipu un virspusēju priekšstatu izveidotiem uzslāņojumiem, tādēļ, izstādes ietvaros, abiem māksliniekiem īpaši svarīgi ir atklāt savas dziļākās intereses un profesionālo dzīvesstāstu.

Ekspozīciju veido dažādu mediju mākslas darbi un visu telpu caurvij nesinhronizētas skaņas instalācijas, kas tiecas izjaukt citādi starp darbiem pastāvošo harmoniju. Izstāde konceptuāli veidota kā ceļš caur vairākiem etapiem / idejām, kuras simbolizē Mareunrol’s pašreizējo vizuālo praksi – divas ieejas abu mākslinieku radītajā vidē apzīmē cikla sākumu un ar to saistīto izvēles pieņemšanu; daba saskarsmē ar pilsētvides turbulenci rada kustīgu bilžu ainavu, kurā cilvēks ir tēlnieciski veidots mākslas darbs. Meditācija par radīšanu motivē apdomāt patiesības principus un meklēt skaisto, taču tas nereti var novest pie radošas izdegšanas. Tam seko pacēlums, sagurums, tiekšanās pēc nezināmā. Izstāde ir vizuāla mākslinieku darba dienasgrāmata, kas vistiešākajā veidā ļauj apzināties mākslas tapšanas procesualitāti – neredzamos prāta un prakses vingrinājumus. Gaismas eja virza uz noslēgumu, vai kārtējā cikla sākumu. Kustība un tālāka vingrināšanās ir neizbēgama.

Kuratore: Auguste Petre

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, VV Foundation, Latvijas Finieris, LMT, DHL, Tet, Steel Tech, Sixt, Vulcana.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi