Loading Events
M83 – European Tour 2023

(Noticis pasākums) M83 – European Tour 2023

07.06.2023 20:00
Siguldas pilsdrupu estrāde, Sigulda, Latvija

Pasākuma informācija

Vasaras sākumā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies franču elektroniskās mūzikas zvaigznes “M83”

Mūzikas aģentūra “8 Days A Week” sniedz pārsteidzošu iespēju – dzirdēt instrumentāli daudzslāņaino un emocionālo franču elektroniskās mūzikas grupu “M83” ar tās sirdi, galveno solistu Antonī Gonsalesu dzīvajā! Neticami, bet nākamvasar grupa uzsāks Eiropas tūri, tajā iekļaujot arī Baltijas valstis – 7. jūnijā “M83” iesauks klausītājus sen gaidītā mūzikas ceļojumā Siguldas pilsdrupu estrādē.

“M83”, kas radusies 2001. gadā un nosaukta 1752. gadā atklātās – “Messier 83” jeb “M83” – galaktikas vārdā, Latvijā ir uzstājusies 2016. gada festivālā “Positivus”, priecējot klausītājus pasākuma atklāšanas dienā. Nākamvasar grupu atkal ar sajūsmu varēs sagaidīt Latvijas, kā arī Viļņas klausītāji.

Grupas “M83” koncerts ir vēl viens mūzikas aģentūras “8 Days A Week” veikums. Viņu dziesma “Midnight City”, kas iznāca 2011. gadā, kļuva par sensāciju, iegūstot plašu starptautisku popularitāti un tiekot atzīta par vienu no 2011. gada labākajām dziesmām. “M83” mūzika ir ietekmējusi vairākas mākslinieku paaudzes, skanējusi daudzās labās filmās un reklāmās un kļuvusi par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu. 7. jūnija piedzīvojums būs pārsteidzošs ceļojums laikā un telpā. Nav nekāda iemesla laist garām šo brīnišķīgo iespēju!

Sāc gatavoties šim muzikālajam piedzīvojumam jau tagad!

Veiklākajiem faniem kā vienmēr tiek sniegta priekšrocība – iegādāties lētākas biļetes, izmantojot īpašu atlaižu kodu. Šī iespēja būs pieejama vien 6 diennaktis – no 22. novembra plkst. 10.00 visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās līdz 28. novembra plkst. 10.00! Lai saņemtu kodu, sazinies ar “8 Days A Week” Facebook vai www.8dw.lt.!

Atceries, ka lētāko biļešu skaits ir ierobežots, tāpēc spied gāzi grīdā, lai nepalaistu garām šo vienreizīgo iespēju!

Grupas seja Antonī Gonsaless (Antony Gonzalez) ir viens no svarīgākajiem mūziķiem elektroniskās mūzikas pasaulē. Viņš ir atzinis, ka savā mūzikā daudz iedvesmojies no 80. gadiem. Šo periodu mūziķis uzskata par brīnišķīgu posmu mūzikas vēsturē, kā spilgtus paraugus savā muzikālajā izaugsmē minot grupas “Pink Floyd” un “My Bloody Valentine”, kurām bijusi liela nozīme rokmūzikas attīstībā. Viņš mūzikas pasaulē pazīstams jau 20 gadus un ir izcīnijis savu vietu daudzos krāšņiem epitetiem bagātos sarakstos. Palaist garām iespēju dzirdēt viņu dzīvajā būtu grēks!

„M83“ lielākais hits „Midnight City“
https://youtu.be/dX3k_QDnzHE

Par “M83”

Talantīgie “M83” rada tik īpašu mūziku, jo viņu stils ietver gan mūsdienu popmūzikas, gan 80. gadu dream-pop savienojumu, tādējādi kļūstot par ko pilnīgi jaunu un unikālu. Dzirdot viņu mūziku, prātā nāk tikai viena doma – tas ir ideāls skaņu savienojums, kas liek apmaldīties un vairs nesaprast, kas tu esi un kurp tas viss tevi aizvedīs. “M83” vienmēr paliek atmiņā uz ļoti ilgu laiku. Apvienojot sintezatora popmūzikas melodijas un shoegaze mūziku vienā pasaulē, kurā Antonī Gonsaless spēlējas ar nostalģiju un mūsu jūtām, “M83” ir kļuvusi par vienu no ietekmīgākajām sava žanra grupām pasaulē. Izbaudot viņu izpildījumu dzīvajā, tu uz pāris stundām nokļūsi citā dimensijā, izejot no sevis un aizmirstot jebkuras ikdienas rūpes.

Gonsaless uzauga Francijas pilsētā Antiba, sapņojot kļūt par profesionālu futbolistu, bet gūtā kājas trauma lika pamest sportu, ievedot jaunieti mūzikas pasaulē. Vecāki uzdāvināja Antonī ģitāru, un viņš kopā ar draugu Nikolā Fromago (Nicolas Fromageau) izveidoja savu pirmo grupu “My Violent Wish”. Atklājuši sintezatorus, viņi ieraksta savu pirmo demo albumu, noslēdz līgumu ar ierakstu kompāniju, un tā sākas “M83” skaistais ceļojums.

Grupas otrais albums “Dead Cities, Red Seas & Lost Ghost” uzšķīra jaunu lappusi franču mūzikā. Duets izpelnījās atzinību kritiķu vidū un tika slavēts par jauno un svaigo skanējumu elektroniskās mūzikas pasaulē. Pat “Pitchfork” snobi teica: “Skaņa ir iespaidīga, un Gonsalesa neatlaidīgo koncentrēšanos uz detaļām aizēno viņa emocionālais spēks. Šis albums ir cilvēcības, skaistuma, neapmierinātības, slavas un dekadences brīnums, kas ne tikai apvij, bet arī dod iespēju iepazīt skanējuma plašumu.”

Pēc šī albuma izdošanas Nikolā Formago pameta grupu, Antonī kļūstot par “M83” vienīgo kodolu – galveno vokālistu, dziesmu autoru, multiinstrumentālistu un ierakstu producentu. Viņš radīja albumu pēc albuma – “Before the Dawn Heals Us”, “Digital Shades”, “Vol.1, Saturdays = Youth” un daudzus citus lieliskus ierakstus. “M83” ir atbalstījuši “Kings of Leon”, “The Killers” un “Depeche Mode” un producējuši slaveno albumu “Hurry Up, We’re Dreaming”, kas pat tika nominēts “Grammy” balvai un pagājušajā gadā svinēja desmitgadi. Pēc tam “M83” atklāja pasaule, un viņa darbi ir ieskaņojuši neskaitāmas reklāmas un filmas (“Gossip girl”, “Divergent”, “Vampire diaries” u.c.), liekot cilvēkiem uz brīdi atdalīties no šīs realitātes un atkal noticēt saviem kvēlākajiem sapņiem.

“M83” – „My Tears Are Becoming A Sea“
https://youtu.be/UJrMB4QhNok

“M83” mūzika ir instrumentāli daudzslāņaina. Visbiežāk, domājot par šīs grupas mūziku, cilvēki min tās plūstošo atbalsošanos. Īpašu skanējumu rada plašā daudzbalsība, tieši “M83” raksturīgās ēteriskās un gaistošās harmonijas, kā arī caur tām jūtamais precīzais ritmiskums. Šo bagātīgo kombināciju papildina klusi runāti teksti pār instrumentāli pilnīgo skanējumu. Fani saka, ka Antonī Gonsaless zina, kā likt tirpiņām skraidīt pa ķermeni – ar dažādo mūzikas izteiksmes līdzekļu savienošanu viņš ir atklājis šo slepeno recepti.

“M83” albumu tapšanā piedalījusies grupa “Nine Inch Nails” un Antonī bērnības varonis Žans Mišels Žārs (Jean-Michel Jarre). Pats Entonī joko: “Es vēlos radīt mūziku un jaunus albumus. Es negribu, lai cilvēki domā, ka esmu pārāk vecs vai pārāk noguris, lai to darītu. Nē, es gribu spēlēt dzīvajā izpildījumā, emocionāli uzrunāt cilvēkus un likt viņiem dejot. Būt uz skatuves un kaut ko sajust man ir vislielākais prieks.” Šī mūziķa sasniegumu ir tik daudz, ka grūti tos visus uzskaitīt.

Satriecošais „M83“ darbs „Wait“
https://youtu.be/lAwYodrBr2Q 

Mēs vēl nezinām, ar kādu priekšnesumu mūs iepriecinās “M83” un ar nepacietību gaidām jauno albumu. “M83” pagaidām dzīvo klusumā un sociālajos tīklos neizrāda nekādu aktivitāti. Nebūsim pārsteigti, ja Antonī Gonzsaless sāks runāt par savu Eiropas tūri tikai pēc Jaunā gada. Vismaz tā mūs informēja viņa komanda. Viņa pēdējais albums “DSVII” tika izdots 2019. gadā, tāpēc šķiet, ka ir pienācis laiks jaunai “M83” daiļradei. Dzīvosim, redzēsim. Kad Gonsaless uzstājas un kopā ar grupu pauž ģitāras, bungu un sintezatoru varenību, uz skatuves mijas eiforija, nostalģija, prieks, asaras un vēlme dzīvot mūžīgi. Nākamais jūnijs Siguldā pavisam noteikti būs krāšņs un neaizmirstams mēnesis!

Pasteidzies, izskatās, ka mēs patiešām sapņojam.

Iepazīsties ar „M83“:
„Do It, Try It“ tiešraidē no “Jimmy Kimmel Tonight Show”: https://youtu.be/-Pc8XUxFKhs
„Go“ feat. MAI LANtiešraide no “Jimmy Kimmel Tonight Show”: https://youtu.be/vpwHUI712Jg

We Own The Sky: https://youtu.be/sWsUNbdc5IM
Reunion: https://youtu.be/DJQQrjVmQG0
Moonchild: https://youtu.be/uudKrJ–BjE
Kim & Jessie: https://youtu.be/n5cgzcjqOtE
Steve McQueen: https://youtu.be/a8Iqskd_Vq8
Graveyard: https://youtu.be/gY8iy8S0S4w

„Midnight City“ tiešraidē no “Sziget” festivāla: https://youtu.be/ErrKRT3VjKk 

https://ilovem83.com
https://www.facebook.com/m83
https://www.instagram.com/m83music
https://twitter.com/m83

Vairāk informācijas: http://www.8dw.lt

Lasīt vairāk...Citi pasākumi