Loading Events

(Noticis pasākums) Lordi – Unliving Pictour Show 2024 + īpašais viesis

19.03.2024 19:00
Pramogų salė VAKARIS, Vilnius, Lietuva

Pasākuma informācija

Roka monstri LORDI Viļņā prezentēs jaunu albumu, ko iedvesmojusi šausmu filmu klasika

 Ja pandēmijas laikā visi sūdzējās par koncertu trūkumu, nākamajos gados novērojama pasākumu pārbagātība. Starp tiem, kuri pandēmijas laikā bijuši ļoti ražīgi un tagad vēlas plašāku publiku iepazīstināt ar radīto, ir slavenie somu rokeri LORDI. Pandēmijas laikā viņi izdeva pat 7-daļīgu albumu “Lordiversity” (2021), bet 2023.gada pavasarī produktīvā grupa nāca klajā ar jaunu studijas ierakstu “Screem Writers Guild”.

2024.gada 19.martā, šī albuma Eiropas turnejas ietvaros, LORDI uzstāsies Viļņas klubā “Vakaris”.

LORDI – Dead Again Jayne (2023):

https://www.youtube.com/watch?v=Rnhlt3S-BdY&t=31s

Grupa LORDI, kuru 1992.gadā dibināja dziedātājs, dziesmu autors un dizainers Mr. Lordi, ir viena no pazīstamākajām mūsdienu somu hārdroka/smagā metāla grupām. Tā sākotne meklējam Somijas ziemeļos, Rovaniemi, kas pazīstama arī kā Ziemsvētku vecīša dzimtene un kur mūsdienās uzstādīta LORDI godaplāksne. Strauju starptautisku atpazīstamību grupa ieguva 2006.gadā, pēc uzvaras Eirovīzijas dziesmu konkursā ar hitu Hard Rock Hallelujah. Kopš tā brīža savdabīgā grupa ar sev raksturīgo šarmu, neaizmirstamām melodijām un smalki izstrādātiem monstru kostīmiem turpina būvēt ceļu uz Eiropas klausītāju atsaucību. Tās arī netrūkst, jo viņi, piemēram, jau gadiem kļuvuši par tādu globāli atzītu festivālu kā Wacken Open Air un Masters of Rock neatņemamu sastāvdaļu.

LORDI – Hard Rock Hallelujah:

https://youtu.be/-6Xl9tBWt54

Arī 2024.gadā LORDI turpina mūs pārsteigt savā nepārspējamajā veidā, kas vienlaikus ir gan dīvaini šausminošs, gan pavelkoši lipīgs. Viņu jaunākais studijas albums “Screem Writers Guild” nāca klajā 2023.gada 31.martā. Pēdējās desmitgades liecina, ka cita starpā Mr. Lordi nostiprinājies arī paša grupas šausmu kino režisora amatā. Albuma nosaukums ir atsauce (un “LORDIska” vārdu spēle) uz “Screen Writers Guild” – 20.–50.gadu Holivudas kinodarbinieku apvienību/ģildi -, tomēr nav šaubu, ka “Screem Writers Guild” skan daudz skaļāk un spīvāk. “Ieraksts pats par sevi nav īsts konceptalbums, taču tas acīmredzami saskan ar kinematogrāfisko tēmu,” komentē Mr. Lordi.

LORDI – This Is Heavy Metal:

https://youtu.be/CB8FcRv5YJo

Galvenais dziedošais briesmonis Mr. Lordi mūs ieved dziļi savu radošo smadzeņu tumšajos dziļumos un parāda dažas šausmīgi skaistas vietas, īpaši tādās muzikālajās kompozīcijās, kā Lycantropical Island un In The Castle Of Dracoolove. Jaunajā ierakstā dominē himniskas melodijas, Mr. Lordi harizmātiskā asprātība un smalkas vārdu spēles. Gan Thing In The Cage, gan Unliving Picture Show nodrošina satriecošu “spokizklaidi”, savukārt The Bride izrādās atmosfēriska balāde par Frankenšteina briesmoni, kas dzied savai līgavai, un tādējādi tiek iekļauta LORDI šausmufilmu festivālā. Pēdējā kompozīcija ar atbilstošu nosaukumu End Credits ir īpaši personiska Mr. Lordi – tajā viņš apkopo savu līdzšinējo dzīves stāstu (kas atrodams arī grupas biogrāfiskajā grāmatā “Lordiary”), un kuru viņš esot sarakstījis pats savām bērēm.

LORDI – Believe Me (2021):

https://youtu.be/0i9DZeiF2CM?si=W2Uqb1YnEScgno2H

Papildus muzicēšanai Mr. Lordi pats savām rokām darina visu LORDI skatuves apģērbu un masku garderobi. Koncerta dienā viņam pašam nepieciešamas ne mazāk kā 3 stundas, lai pārvērstos par leģendāro briesmoni, kurš atkal spēlēs galveno lomu šajā šausminoši noslēpumainajā priekšnesumā. Grupas jaunākais Lietuvas apmeklējums notiks jau kalendārajā pavasarī, tāpēc cerēsim, ka vēsture neatkārtosies. Mūsu valsts pirmās vizītes laikā, kas notika neilgi pēc triumfa Eirovīzijā, mūziķi aizmirsa autobusā savu skatuves grimu, kas tur sasala. Attiecīgi Viļņas koncerts pamatīgi aizkavējās, jo nācās gaidīt, kamēr grims atkusīs un būs atkal izmantojams.

LORDI – Would You Love a Monsterman:

https://youtu.be/uUpuCBTrbKo

DIE HARD agency

www.facebook.com/diehardagency

Lasīt vairāk...Citi pasākumi