Loading Events
LĪGO NAKTS SIGULDĀ. Skroderdienas Silmačos / Zaļumballe – ielūdz Dainis Skutelis un Līgo orķestris, DJ

(Noticis pasākums) LĪGO NAKTS SIGULDĀ. Skroderdienas Silmačos / Zaļumballe – ielūdz Dainis Skutelis un Līgo orķestris, DJ

23.06.2023 19:00
Siguldas pilsdrupu estrāde, Sigulda, Latvija

Pasākuma informācija

Siguldas pilsdrupu estrādē Līgo vakarā  būsi espēja baudīt “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas iestudējumu.

Apzinoties, ka latvieši vienmēr pelnījuši īsteni latvisku ielīgošanu režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma kopā pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. Skroderdienas Silmačos lomas izspēlēs spilgts aktieru kolektīvs: Kristīne Nevarauska (Antonija), Edgars Pujāts vai Ģirts Ķesteris (Dūdars), Madara Melne Tomsone (Elīna), Ivo Martinsons (Aleksis), Artis Jančevskis (Kārlēns), Imants Strads (Pindaks),  Elīna Bojarkina vai Zane Aļļēna (Ieviņa),  Meinards Liepiņš (Rūdis), Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons), Ģirts Liuzniks (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum), Ieva Puķe vai Regīna Devīte (Pindacīša), Elīna Vāne vai Sigita Pļaviņa (Bebene), Māra Mennika vai Baiba Valante (Tomuļu māte). 

“Parēķiniet paši – 120 gadi ir kā minimums 6 paaudzes, kuras ir uzaugušas ar Skroderdienām. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt – dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka “Skroderdienas” var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu – tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.

Biļetes iespējams iegādāties jau šobrīd Biļešu Paradīzes kasēs!

pēc izrādes ap plkst. 21.50 kopā ar folkloras kopu “Putni” un “Senleja” dalībniekiem kopā iedegsim Jāņu ugunskuru. Bet ap plkst.22.30  uz Zaļumballi aicinās Dainis Skutelis un “Līgo orķestris” Jura Kristona vadībā.

Biļetes cena – 15.00 eiro, Siguldas ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā, atlaide 20%, daudzbērnu ģimenēm 40% Pirmskolas vecuma bērniem ieeja brīva.

Pasākuma dienā biļetes cena – 15.00 eiro.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi