Loading Events
Liepājas Mākslas forums

Liepājas Mākslas forums

27. septembris 18:00 - 29. septembris 16:30

Pasākuma informācija

Laipni lūgti “Liepājas Mākslas foruma” desmitgades svētkos!

 
Šogad festivālam “Liepājas Mākslas forums” aprit 10 gadi, kurus atzīmēsim ar tēmu PĒCTECĪBA – ne tikai, lai reflektētu par festivāla nākošajiem dzīves gadiem, bet arī apzināti padomātu par mūsu sabiedrības un katra indivīda tālāk būšanu.
 
Festivāla kopbiļete sniedz iespēju apmeklēt piecus festivāla notikumus par izdevīgāku cenu.

Kopbiļetē neietilpst bērnu izrādes “Gadalaiki” apmeklējums.

Pasākumam tuvojoties, kopbiļetes cena tiks mainīta.

Kopbiļetēm atlaides netiek piemērotas.

Dodoties uz festivālu, aicinām iegādāto kopbiļeti apmainīt pret festivāla ieejas aproci koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centra kasē.

PROGRAMMA:

27. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 18.00

Izstādes “IZAUGSMES STĀSTI. SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ 15 GADI” atklāšana

Mākslas telpa “Civita Nova”, koncertzāle “Lielais dzintars”

27. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 19.00

KRISTA AUZNIEKA MONOOPERA “APZINĀŠANĀS”

Lielā zāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

27. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 21.00

LMF ATKLĀŠANAS BALLĪTE AR EVIJU VĒBERI UN ELĪNU SILOVU

“Civita Nova 6”,koncertzāle “Lielais dzintars”

28. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 11.00–13.00

CITS PĒTERTIRGUS. PERFORMANCE “AIZŅEMTĀ AINAVA”

Liepājas Pētertirgus, Kuršu iela 5-7/9, Liepāja

28. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 18.00

ROTKO KAPELA. LATVIJAS RADIO KORIS

Lielā zāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

29. SEPTEMBRIS | SVĒTDIENA | 11.00

IZRĀDE BĒRNIEM. GADALAIKI

“Civita Nova 6”, koncertzāle “Lielais dzintars”

 

29. SEPTEMBRIS | SVĒTDIENA | 11.00–13.00

CITS PĒTERTIRGUS. PERFORMANCE “AIZŅEMTĀ AINAVA”

Liepājas Pētertirgus, Kuršu iela 5-7/9, Liepāja

29. SEPTEMBRIS | SVĒTDIENA | 14.00

IZRĀDE BĒRNIEM. GADALAIKI

“Civita Nova 6”, koncertzāle “Lielais dzintars”

 

29. SEPTEMBRIS | SVĒTDIENA | 17.00

REKVIĒMS PĒCNĀVES DZĪVEI. LMF NOSLĒGUMS

Kamerzāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

PĒCTECĪBA

Šogad festivālam “Liepājas Mākslas forums” aprit desmit gadi un neviļus prātā nāk jautājums – un kas pēc tam? Raugoties atpakaļ, ir prieks par tik daudzveidīgu, spilgtu un plaša diapazona mākslinieku un mākslas formu salidojumu. Ar visdažādākajām tēmām un radošajām balsīm esam priecējuši savus apmeklētājus visus šos gadus. Un patiesi arī iemantojuši jūsu mīlestību. Paldies jums par to!

Šogad par kopējo festivāla tēmu esam izvēlējušies “Pēctecība” un ne tikai, lai reflektētu par festivāla nākošajiem dzīves gadiem, bet arī apzināti padomātu par mūsu sabiedrības un katra indivīda tālāk būšanu. Dzīvojam saspringtā laikā un nu jau pat liekas spriedze pieaug pa dienām, ieskaujot mūs arvien lielākas neziņas un skumju krāsās. Un tieši tā tiek raksturoti slavenā mākslinieka Marka Rotko milzīgie tumši violetie audekli klusajā meditatīvajā vidē – Rotko kapelā Hjūstonā, kas aicina ieskatīties sevī, padomāt un rast spēku. “Rotko kapelas” nosaukumu nes vēl viens iespaidīgs mākslas darbs – amerikāņu komponista Mortona Feldmena maģiskā kompozīcija, kas kļuvusi par mūsu festivāla desmitgades centrālo darbu, un gluži kā Rotko kapela Hjūstonā, Feldmena skaņdarbs ir mierinājuma meklējoša pārdomu vieta. Rotko kapelas misija ir izgaismot mūsu kopīgo cilvēcību, veidojot pasauli, kurā katram ir vieta, un tā kļūst par mūsu festivāla iedvesmas avotu un Liepājas koncertzāle par sava veida Rotko kapelu.

“Liepājas Mākslas foruma” desmitgades programmas pieredzes ceļu uzsāksim ar kuratores Ineses Rozentālas veidotu vizuālās mākslas izstādi “Izaugsmes stāsti” ar SEB glezniecības stipendijas laureātu darbiem koncertzāles izstāžu zālē “Civita Nova”. Izstāde atspoguļo ideju par izaugsmi un pēctecību, par talanta attīstību mākslā, pievēršot uzmanību radošajiem procesiem un transformācijām.

Atklāšanas koncerts koncertzāles lielajā zālē ar pārpasaulīgu, visu maņu krāšņu baudījumu – Krista Auznieka monooperu “Apzināšanās”. Monodrāma ir viena cilvēka ceļš iekšup. Pāli valodā dziedāts librets, kas balstīts Sattipathāna sutrā. 

Operai sekos vienlaikus meditatīvi iegremdējoša un dzīves apliecinoša Evijas Vēberes un Elīnas Silovas veidota festivāla atklāšanas ballīte-performance “Pulss”. Īpaši šim vakaram mākslinieces ar nepieradinātiem skaņu dizainiem, elektronikas radītiem sulīgiem deju ritmiem un balsi veidos dzīvas skaņu ainavas vienreizīgā atmosfērā.

Liepājnieki ik dienas dodas iegādāties svaigu pārtiku vēsturiskajā Liepājas Pētertirgū – vietā, kas nosaka mūsu ikdienas dzīvi. Norvēģu un japāņu horeogrāfi Haine Avdāls un Jukiko Šinozaki, komponists Fabriss Moinē cieši radošā sinerģijā ar Latvijas mākslinieku apvienību “IevaKrish” un citiem Latvijas dejotājiem uzburs īpaši šai vietai adaptētu poētisku laikmetīgās dejas izrādi “Aizņemtā ainava” (Borrowed landscape). Izmantojot atjautīgas un humoristiskas intervences, palielinātas kustības, absurdas darbības, izrāde pievēršas mūsu neapzinātai rutīnas uzvedībai, ikdienas struktūrām, liekot apzināties mūsu paradumus, apkārtni un to, kā mēs tajā dzīvojam.

Sestdienas vakarā “Latvijas Radio koris ”Kaspara Putniņa vadībā ar Latvijas izcilākajiem instrumentālistiem pirmo reizi Liepājā atskaņos Mortona Feldmena meistardarbu “Rotko kapela” starp šai pusē vēl nedzirdētiem citu izcilu amerikāņu skaņražu darbiem.

Bērnu rītā svētdienā paši mazākie apmeklētāji gaidīti uz sajūtu izrādi “Gadalaiki”, kuru veidojusi režisore Liena Šmukste un aktrises Rūta Dišlere un Ilze Bloka. Tā caur spēli, mūziku un kustību apliecinās mūžīgi mainīgo lietu kārtību.

Festivālu noslēgsim ar jaundarbu, vedot pārdomās par to, kas notiek pēc tam – pēc dzīves. Darbs veidots īpaši festivālam vasaras rezidencē PAiR, Pāvilostā. Nedēļas garumā izcila mākslinieku komanda – pianisti Roberts Flaics, Rihards Plešanovs un dzejniece Madara Gruntmane – radīs Rekviēmu nezināmajai pēcnāves dzīvei.

Lai mums visiem brīnišķīgs ceļojums pārdomu pasaulē!

 

 

“Liepājas Mākslas foruma”

Mākslinieciskā vadītāja

Baiba Bartkeviča

Organizē: Lielais dzintars

Atbalsta: Liepājas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, “Valmiermuiža”, “Kokmuiža” un “Gardu muti”, SEB, Latvijas Mākslas akadēmija, “VV Foundation” un Liepājas Pētertirgus

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi