Loading Events

(Noticis pasākums) Lāčplēša dienas koncerts "Ceļā uz Latviju"

11.11.2022 19:00
Rīgas Doms, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Orķestris “Rīga” un jauktais koris “Sōla” 11. novembrī plkst. 19 Rīgas Domā aicina uz Lāčplēša dienai veltīto koncertu “Ceļā uz Latviju”, kurā skanēs arī kāds pirmatskaņojums.

Kopā ar orķestri un kori uzstāsies solisti Annija Kristiāna Ādamsone (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns) un Aivars Osītis (kornete).

Koncertā skanēs komponista Edgara Mākena skaņdarba “11.11” pirmatskaņojums, ko diriģēs viens no koncerta diriģentiem Artūrs Oskars Mitrevics. “Jaundarbu iestudēšanai savā radošajā darbībā piešķiru sevišķu nozīmi – izbaudu gan iespēju sadarboties ar komponistu darba tapšanas procesā, gan arī visus izaicinājumus, kas rodas līdz ar faktu, ka mūzika iepriekš nav tikusi atskaņota. Sevišķs prieks, ka šoreiz šī arī ir iespēja atkal sadarboties gan ar orķestri “Rīga”, gan ar Edgaru Mākenu. Varu teikt – būs spēcīgi un krāšņi!” atklāj Mitrevics.

Savukārt otrajam koncerta diriģentam Kasparam Ādamsonam uzticēta komponistes Selgas Mences oratorija “Laika vējos”. “Komponiste savu lielformas opusu veidojusi kā apjomīgu un daudzšķautņainu Latvijas un tās vēstures atainojumu,” stāsta Ādamsons. “Līdztekus Kurzemes, Latgales un Rīgas muzikālajām gleznām klausītājiem būs iespēja ieskatīties arī sūrajās Latvijas vēstures lapaspusēs, kā arī rast pārdomu brīžus liriski klusinātajā mūzikas plūdumā. Deviņu daļu virknējumā dzirdam gan latviešu tautasdziesmu vārdus, gan oriģināldzeju, kas orķestra, kora un solistu sniegumā aizved muzikālā ceļojumā, kurā apjaušam Latvijas un mūsu pašu unikalitāti un dažādību.”

Koncertā “Ceļā uz Latviju” skanēs arī a capella dziesmas kora “Sōla” izpildijumā.

No 1. novembra bezmaksas biļetes var izņemt “Biļešu Paradīzes” kasēs vai vietnē bilesuparadize.lv.

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības organizētajiem valsts svētku mēneša pasākumiem. Lāčplēša dienai un Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajiem pasākumiem aicinām sekot Rīgas pašvaldības sociālo tīklu kontā “Rīgā notiek”, kā arī tīmekļvietnēs kultura.riga.lv un svetki.riga.lv.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi