Loading Events
Koncertstāsts MANS ZELTS IR MANA TAUTA

(Noticis pasākums) Koncertstāsts MANS ZELTS IR MANA TAUTA

04.05.2023 17:00

Pasākuma informācija

2023. gada 4. maijā plkst. 17:00 izskanēs koncerts “Mans zelts ir mana tauta”, kurā skaistākās latviešu komponistu dziesmas par savas tautas un dzimtenes mīlestību izdziedās Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary un Atis Ieviņš.

Pavadījumu nodrošinās instrumentālā grupa, kurā spēlēs Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis, Uģis Upenieks un Jānis Lūsēns juniors. Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča, Jura Kulakova, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Harija Zariņa un citu komponistu melodijas.

Kā īpaši emocionāls vēstījums koncertā būs ne tikai izcila mūzika, bet arī latviešu dižgaru – dzejnieku balss audioieraksti, lasot savu dzeju, kas veltīta mūsu zemei un tautai.

“Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods…”  Lai arī šīs Rūdolfa Blaumaņa dzejas rindas tapušas pirms 120 gadiem, aktuālas tās kļuvušas tieši šodienas kontekstā. “Ir īstais laiks pastāvēt par mūsu Latvijas valsti, tās godu un vērtībām. Par Tēvzemi, valodu un spēku, jo tieši dziesmās ir spēks. Dziesmā mēs esam vienoti un stipri. Tas šobrīd nepieciešams visvairāk”, uzsver koncertu producents Aigars Dinsbergs, atgādinot, ka šī programma ir turpinājums pirms 14 gadiem aizsāktajai valsts svētku koncertsērijai.

Iepriekšējos gados šajā ciklā tapušas programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei” un citas.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi