Loading Events
Koncerts “Ziemassvētku oratorija”

(Noticis pasākums) Koncerts “Ziemassvētku oratorija”

10.12.2023 18:00
Rīgas Doms, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Rīgas kamerkoris “Ave Sol” aicina uz tradicionālo koncertu “Ziemassvētku oratorija” 10. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Domā.

Koncertorganizācija “Ave Sol” turpina pērn iesākto tradīciju – ikgadēju Adventes laika koncertu “Ziemassvētku oratorija”. Šogad sadarbojoties diriģentiem Andrim Veismanim un Jurģim Cābulim koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, kā arī spilgtu pašmāju akadēmiskās mūzikas solistu ansamblis.
Otrajā Adventē, kas šogad iekrīt 10. decembra datumā, Rīgas Domā plkst. 18.00 notiks Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerts “Ziemassvētku oratorija”, kas no aizmirstības ceļ gaismā tāda paša nosaukuma franču romantiķa Kamila Sensānsa opusu. Lai oratorija šogad izskanētu vēl krāšņāk, Rīgas kamerkora “Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis pieaicinājis Rīgas Doma kora skolas jaukto kori, kura mākslinieciskais vadītājs ir Rīgas kamerkora “Ave Sol” diriģents Jurģis Cābulis. Kamila Sensānsa opusā būs klausāma arī spilgtu solistu plejāde – no Rīgas kamerkora “Ave Sol” vidus – jaunais soprāns Agate Grīnhofa, skanīgais mecosoprāns Kristīne Freimane, pazīstamā vokāliste Aleksandra Špicberga un neatkārtojamais tenors Mārtiņš Zvīgulis, kā arī notiks atkalsatikšanās ar kādreizējo Rīgas kamerkora “Ave Sol” dziedātāju, jauno un daudzsološo basu Artūru Švarcbahu.
Koncertprogrammas ideja ir likt līdzās divus lielas formas darbus pret diviem mazākiem. Šogad programmas kodols, tāpat kā pērn, ir Kamila Sensānsa oratorija, kurai līdzās skanēs igauņu minimālista Arvo Perta spiričuels “Which was the son of…”, kas izklāstīs Jēzus ģenealoģisko saistību ar Dievu vairāk kā 40 paaudzēs Rīgas kamerkora “Ave Sol” 26 dziedātāju saskanīgajās balsīs. Koncertā būs dzirdamas arī spožās Rīgas Doma ērģeļu krāsas – to saimnieks, virtuozais ērģelnieks Aigars Reinis demonstrēs pasaules ērģeļrepertuāra pašu spožāko vienību, proti, Šarla-Marijas Vidora “Tokātu” no piektās simfonijas ērģelēm solo. Koncerta kulminācijā – Riharda Dubras 2021. gadā sacerētais lieldarbs “Tēvreize” lielam korim, ērģelēm un instrumentālam ansamblim, kā arī dziedātāju kvintetam un diviem kvartetiem, kas būs izvietoti visā Doma baznīcā.
Gan Sensānsa oratorijā, gan Dubras “Tēvreizē” līdzās koriem skanēs Latvijas vadošo akadēmiskās mūzikas instrumentālistu toņi – būs gan stīgu kvintets (vijolnieki Marta Spārniņa un Otto Trapāns, altists Arigo Štrāls, čelliste Inga Ozola, kontrabasists Toms Timofejevs), arfiste Elizabeta Lāce, saksofonists Arvīds Kazlausks, gan arī sitaminstrumenti Mikus Bāliņa rokās, un, protams, arī Rīgas Doma ērģeles un Aigars Reinis. Jāteic, ka Dubras “Tēvreizē” izskanēs veselu divu čellistu spilgta saspēle, kurā līdzās Ingai Ozolai stāsies jaunais talants Pauls Ēriks Skujiņš.

Ieeja koncertā bez maksas

Vairāk par Rīgas pašvaldības Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var uzzināt tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi