Loading Events

(Noticis pasākums) Koncerts “Bahs. Jāņa pasija. Kamerkoris AVE SOL”

30.03.2024 15:00
Torņakalna baznīca, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Rīgas kamerkoris “Ave Sol” Klusajai sestdienai, 30. martam plkst. 15.00, sagatavojis unikālu Johana Sebastiana Baha Jāņa pasijas atskaņojumu “Bahs. Jāņa pasija. Kamerkoris AVE SOL”, kurš ar bezmaksas koncertu Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā atzīmēs 300 gadu kopš darba pirmatskaņojuma 1724. gada Lieldienās.

Johana Sebastiana Baha “Jāņa pasija” ir Lieldienu esence. Šis Latvijā bieži neskanošais darbs muzikāli vēstī par Kristus ciešanām, nāvi un augšāmcelšanos barokālā greznumā un iekšupvērstā pārdzīvojumā, meistardarba atskaņojums vienmēr tiek sagaidīts ar lielām ilgām un nepacietību. Baha pasija ir viņa spilgtākais žanrs – ja Hendelis pievērsās ārišķīgajai operai un oratorijai, Baha stiprā klints ir tieši Jāņa pasija, kas iedvesmojusi ārkārtīgi daudzus, sākot ar Fēliksu Mendelszonu, kas tieši ar pasijām sāka no jauna gaismā celt Baha mūziku, beidzot ar mūsdienu māksliniekiem, kam Bahs ir matemātiskas precizitātes un emocionalitātes etalons.

Diriģents Andris Veismanis ir viens no spilgtākajiem senās (tostarp Baha) mūzikas interpretiem Latvijā, kā arī pieprasīts mākslinieks kaimiņzemēs. Ja Andris Veismanis ir bāka Baha stiprās klints – Jāņa pasijas – galā, tad viņa vadītais Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ir šīs bākas spožais stars, kas starp pasaules tumsu un jukām izstaro Baha garīgās mūzikas mierinājumu un bezgalību.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi